Постійний Синод УГКЦ: відбулася 18-та (69-та) cесія
Про це повідомляє прес-служба Секретаріату Синоду єпископів УГКЦ.
Участь в онлайн-зустрічі взяли члени Постійного Синоду: іГлава Української Греко-Католицької Церкви Святослав, архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський Євген Попович, єпископ Пармської єпархії святого Йосафата Богдан Данило, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Теодор Мартинюк. Секретарем зустрічі став о. Андрій Хім’як, в. о. Секретаря Синоду єпископів УГКЦ. Окрім того, упродовж засідань до участі були запрошені як гості доповідачі, відповідно до обраних для обговорення тем.
Першого дня засідань члени Постійного Синоду застановилися над підведенням підсумків та аналізу виконання рішень останнього Синоду Єпископів УГКЦ. Відтак було обговорено пропозиції щодо ефективного проведення наступного Синоду. Як вже було зазначено попередньо, темою наступного Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року буде: «Синодальність і соборність: досвід УГКЦ». Підготовку цієї теми було доручено о. Романові Шафрану, секретареві VII сесії Патріаршого Собору, про стан чого він доповів зібраним єпископам. Зокрема, із його сторони було представлено звіт про проведення двох сесій Всецерковного форуму УГКЦ. На завершення дня владика Теодор Мартинюк представив доповідь «Синодальний шлях і соборність в Українській Греко-Католицькій Церкві», а владика Борис Ґудзяк — Звіт Відділу зовнішніх церковних відносин УГКЦ.
Другий день засідань був присвячений канонічним питанням. Синодальна робоча група з опрацювання Кодексу канонів УГКЦ, очолювана владикою Євгеном Поповичем, представила два чергові розділи Кодексу канонів УГКЦ — «Єпархії та єпископи», «Екзархії та екзархи» та Правильник єпископа-помічника.
Третього дня владики вислухали звіт діяльності Богословського відділу УГКЦ, представлений його Головою владикою Ярославом Прирізом, та Звіт душпастирської ради УГКЦ, представлений владикою Кеннетом Новаківським. Окремо було виділено час для продовження обговорення Душпастирського плану до 2030 року. Зокрема йшлося про супровід процесу реалізації стратегії «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом».
На завершення члени Постійного Синоду УГКЦ повернулися до теми постійної формації єпископів у межах запронованого Святішим Отцем Папою Франциском напрямку «душпастирського навернення».