Потураєв допускає провокації у зв'язку з процесом реалізації закону про заборону пов'язаних із РПЦ Церков

26 вересня, 09:14
Суспільство
Потураєв допускає провокації у зв'язку з процесом реалізації закону про заборону пов'язаних із РПЦ Церков - фото 1
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв допускає провокації у зв'язку з процесом реалізації закону "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій".

"Сьогодні я, як і мої колеги, отримую невтішні сигнали, що там поки що перемагає, і я сподіваюся, що все ж таки не переможе, думка такої радикальної групи всередині УПЦ, які закликають священство йти на конфронтацію із суспільством і українською державою, заходити в позицію "гнаної Церкви", "Церкви в підпіллі", - сказав Потураєв в ефірі національного телемарафону в середу. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У зв'язку з цим голова комітету ВРУ допускає якісь можливі провокації, коли будуть "провокувати правоохоронців, державу, громадян" для того, щоб створити конфліктні ситуації в релігійних громадах навколо храмів.

"Щоб була телевізійна картинка, щоб були фото, які можна буде поширювати, зокрема, на Заході, де вони активно просувають неправду про те, що їх хтось утискає", - додав він.

Потураєв поскаржився, що так звана "радикальна група" в УПЦ МП поки що домінує в релігійній організації.

Водночас він висловив сподівання, що проукраїнськи налаштована частина священнослужителів в УПЦ МП переможе і Церква справді розірве зв'язки з РПЦ.

Як повідомлялося, 20 серпня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект, що забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, афілійованих із Російською Православною Церквою (№ 8371 "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій").

Через 30 днів від дня його опублікування, а саме 23 вересня, закон набув чинності, окрім кількох положень, які набувають чинності пізніше. Зокрема, наступного дня після публікації Кабінет міністрів розпочинає підготовку підзаконних актів і за дев'ять місяців набуває чинності норма законопроєкту, яка дозволяє Державній службі з питань етнополітики та свободи совісті звертатися до суду з позовом про припинення діяльності релігійної організації, якщо служба встановила зв'язок її з РПЦ (Російською Православною Церквою) країни-агресора.

Крім того, Кабмін протягом трьох місяців із дня опублікування цього закону має вжити заходів щодо повернення державного майна з користування іноземної релігійної організації, діяльність якої в Україні заборонено, та релігійних організацій, діяльність яких не допускається, а також протягом шести місяців здійснити заходи з повернення держмайна з користування юридичних осіб, власником, учасником яких є іноземна релігійна організація, діяльність якої заборонено в країні.