Поверненя костелу св. Миколая залежить тільки від Кабміну, - юрист парафії

15 вересня, 18:07
Держава
Поверненя костелу св. Миколая залежить тільки від Кабміну, - юрист парафії - фото 1
Юрист парафії костелу св. Миколая Володимир Тарасюк вважає, що немає сенсу судитися з державою, яка не зацікавлена у відновленні історичної справедливості і в захисті прав своїх громадян, серед яких є віряни Римо-Католицької Церкви.

Про це він заявив в ефірі ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі".

"Ми почали це робити (повернути костел у власність римо-католиків, – ред.) ще з 1992 року, практично 30 років вже триває спір і тяганина з державою. У нас навіть був судовий процес, який закінчився тим, що суд зобов'язав КМДА виконати закон про свободу совісті і релігійні організації і розглянути наше клопотання, але воно не було виконане, воно досі залишається не виконаним. Немає сенсу судитися з державою, яка не зацікавлена у відновленні історичної справедливості, яка не зацікавлена в захисті прав своїх громадян, серед яких є віряни Римо-Католицької Церкви", – розповів правник.

Володимир Тарасюк також повідомив, що на сьогоднішній день повернення костелу до парафії римо-католиків залежить від Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, вогонь майже на 100% знищив унікальний орган у костелі Святого Миколая. Пожежа спалахнула 3 вересня пізно ввечері. Це і храм для парафіян римо-католицької церкви, і Національний будинок органної та камерної музики. Попередня причина займання, на думку правоохоронців, – коротке замикання в органі. Поліція вже відкрила кримінальне провадження за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.