Повільно, але йдуть: за два тижні понад 20 громад перейшло до ПЦУ

Голосування в с. Требухів - фото 1
Голосування в с. Требухів
Двадцять шість громад за останню декаду липня і перший тиждень серпня залишила лоно УПЦ Московського патріархату і перейшла до Православної Церкви України.

Лідером за кількістю переходів залишається Хмельницька область. Понад половина з цих громад є з цієї області.

21 липня начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій підписав розпорядження про реєстрацію статуту релігійної громади Свято-Пантелеймонівського храму с. Грим’ячка Хмельницького району Хмельницької області у новій редакції.

26 липня він же підписав ще чотири розпорядження про реєстрацію нових редакцій статутів релігійних організацій

28 липня релігійна громада храму Святого Архистратига Михаїла с. Кульчиївці перейшла з Московського патріархату в Православну Церкву України.

Того ж дня до ПЦУ перейшла громада храму свв. апп. Петра і Павла в с. Андрійківці.

Одноголосним рішенням 28 липня збори парафії апостола Іоана Богослова с. Міжгір'я Білогірської ТГ Шепетівського району разом зі священиком приєдналась до складу Хмельницької єпархії Православної Церкви України.

с. Міжгір'я - фото 98412
с. Міжгір'я

 

7 серпня відбулись парафіяльні збори ще у двох селах Білогірської ТГ на Хмельниччині щодо зміни підлеглості з УПЦ МП в ПЦУ. Так у с. Варивідки (церква Воздвиження Хреста Господнього) одноголосним рішенням вирішено приєднатись до складу Хмельницької єпархії ПЦУ разом з настоятелем.

у с. Варивідки - фото 97594
у с. Варивідки

 

А у с. Сушівці (церква св. Миколая), де до складу парафії також входить с. Водички, більшістю голосів громади також прийнято рішення долучитись до ПЦУ, священик на збори не з'явився.

7 серпня перейшла громада храму Казанської ікони Божої Матері с. Голики.

8 серпня зареєстровано оновлений статут громади храму св. великомученика Димитрія Солунського в с. Мала Побіянка на Хмельниччині.

І ще 11 громад з семи областей змінили свою юрисдикцію.

Зокрема, 24 липня громада села Лукашівки, що під Черніговом, проголосувала за перехід їх церкви до ПЦУ — досі вони належали до УПЦ Московського Патріархату. Таким чином храм Вознесіння Господнього, що був розбитий російськими окупантами, які в ньому, за прикладом комуністів, розмістили свій склад, став українським.

Другою за кількістю переходів стає Київська область, де за ці тижні перейшло 4 громади.

28 липня громада Свято-Успенської парафії міста Сквира провела збори, в яких взяли участь понад 300 осіб. На них було прийнято рішення про перехід громади до лона Православної Церкви України. "До сьогодні це залишалась єдина церковна громада, яка ще була підпорядкована УПЦ Московського патріархату на Сквирщині", — повідомили на фейсбук-сторінці Сквирської міськради.

29 липня відбулася перша Літургія українською мовою в церкві Преображення с. Ольшаниця Рокитнянського району Київської області, яку відправили священнослужителі ПЦУ. Перед тим громада змінила юрисдикцію.

6 серпня громада храму Покрови с. Требухів на Київщині вирішила приєднатися до ПЦУ.

7 серпня відбулися збори у Свято-Миколаївській парафії села Мартусівка Бориспільського району, яка разом з настоятелем храму протоєреєм Валентином проголосувала за перехід з Московського патріархату в Православну Церкву України.

Дві громади на Вінниччині залишили УПЦ МП і перейшли до ПЦУ.

31 липня парафіяльна громада Свято-Успенського храму с. Руданське більшістю голосів присутніх (99 відсотків) прийняла таке рішення, — повідомляє газета "Шаргородщина".

Це ж видання зазначає, що 1 серпня парафіяльна громада храму Архистратига Михаїла с. Конатківці одноголосно, стовідсотково проголосувала за перехід до ПЦУ.

В інших чотирьох областях перейшло по одній громаді.

Як повідомили у Житомирсько-Поліській єпархії ПЦУ, 24 липня загальні збори Свято-Димитрівська парафія с. Городище проголосували про перехід до ПЦУ.

Храм в с. Городище виглядає не дуже доглянутим - фото 97592
Храм в с. Городище виглядає не дуже доглянутим

 

26 липня більшістю голосів загальні збори громади УПЦ МП храму Різдва Богородиці села Івачків Рівненського (колишнього Здолбунівського) району вирішили змінити юрисдикцію і перейти до ПЦУ.

У селі Хутори на Черкащині парафія св. Іоанна Хрестителя перейшла до Православної Церкви України. 7 серпня відбулися збори у місцевому Будинку культури, де "за" проголосували 113 громадян, "проти" — двоє, одна людина утрималася.

Цього ж дня відбулися збори у громаді храму Всіх Святих села Шевченківське Дніпропетровської області, на яких йшла мова про перехід громади.

В с. Шевченкове - фото 97593
В с. Шевченківське

 

Нагадуємо, в ПЦУ запрошують громади УПЦ МП приєднатися до помісної Церкви, як це зробило вже 1200 громад.