Ватикан уперше беатифікував цілу родину праведників народів світу

12 вересня, 08:53
Католики
Ватикан уперше беатифікував цілу родину праведників народів світу - фото 1
У Польщі 10 вересня відбулася беатифікація сім'ї Ульмів. Вони загинули за те, що у своєму домі в Марковій на Підкарпатті переховували дві єврейські сім’ї. Гітлерівці довідалися про це через донос, і 24 березня 1944 року вбили переховуваних євреїв та сім’ю Ульмів, з усіма їхніми дітьми. Сьома дитина почала народжуватися внаслідок трагічних подій, фактично під час агонії матері. Хрещення цієї дитинки відбулося кров’ю.

Про це повідомив єпископ-помічник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Едвард Кава.

"Церква має вже Багато Святих і Блаженних. Чим особливі ці? По-перше, Церква ще ніколи одним беатифікаційним актом не підносила до слави вівтарів цілої сім'ї - батьків Юзефа та Вікторію і їхніх сімох дітей. А по-друге, і це дуже знаково для сучасного світу - цим беатифікаційним актом блаженним буде проголошене також ненароджене дитя, котре на момент вбивства матері, було під її серцем. Тож цим актом Католицька Церква ще раз підтверджує, що людське життя починається у момент зачаття, а не лише після певного терміну вагітності...

Праведники народів світу сьогодні стали блаженними Католицької Церкви. У час, коли Україна переживає жорстоку війну, коли стільки людей жертвує своїм життям заради усіх нас, просімо заступництва блаженних Ульмів, щоби нашими вчинками керувала любов до Бога і ближніх", - написав єпископ.