Правління ВСЦ ЄХБ оприлюднило рекомендації щодо святкування християнських свят за новим стилем

Правління ВСЦ ЄХБ оприлюднило рекомендації щодо святкування християнських свят за новим стилем - фото 1
Текст рекомендації поширили 29 червня на офіційному сайті Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів.

У тексті рекомендації нагадується, що на засіданні Ради Союзу ЄХБ 23 червня служителі церков прийняли рішення про перехід на святкування християнських свят разом з більшістю країн за григоріанським календарем

"Тривалий час євангельські християни-баптисти України залишалися під впливом православної традиції, зокрема щодо святкування Різдва, Пасхи та інших, пов’язаних з ними свят. Понад сто років продовжував існувати паралельно так званий «старий стиль». Іронія полягала в тому, що Різдво святкувалося вже після Нового року, а не навпаки, як це і мало би бути.

16 лютого 1918 року Україна як держава перейшла на григоріанський календар (з запізненням на 350 років). Для російської православної церкви точніший календар був єретичним, бо пов‘язаний з католиками та протестантами, і вона пішла шляхом календарного роздвоєння: все життя приватне і суспільне за новим, григоріанським календарем, а релігійні свята за старим – юліанським. Услід за домінуючим православ’ям такий порядок перейняли всі інші конфесії, крім римо-католиків.

Ситуація з календарем зрушилася з місця у 2017 році, коли Верховна Рада України визнала 25 грудня вихідним днем, як Різдво «західного обряду».

Упродовж останніх років Різдво та Великдень чимало церков вже святкували за григоріанським календарем.

Ґрунтуючись на вищезазначеному, Рада ВСЦ ЄХБ рекомендує помісним церквам Союзу ЄХБ переходити на святкування Різдва, Пасхи та інших християнських свят за григоріанським календарем", — повідомляє baptyst.com.