Правоохоронці ЄС розслідують відмивання російських коштів через низку монастирів на Афоні

27 вересня, 09:00
Православні
Правоохоронці ЄС розслідують відмивання російських коштів через низку монастирів на Афоні - фото 1
Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF), що розслідує фінансові злочини, розпочало операцію в трьох монастирях на Святій Горі Афон в рамках розслідування проти настоятелів, які, нібито, тісно пов’язані з системою президента Росії Путіна, а також російськими олігархами.

Як повідомляють грецькі ЗМІ з посиланням на власні джерела, операції правоохоронців передувала перевірка банківських рахунків як цих монастирів, так і різних установ, що, нібито, використовувалися для відмивання грошей. Про це інформує Духовний фронт України.

Зокрема, мова йде про підозрілі депозити і грошові перекази ченцям, настоятелям монастирів на Святій Горі Афон.

Очікується, що незабаром буде оприлюднений звіт про походження та фінансове управління величезними сумами, якими оперують грецькі та кіпрські банки.

За даними тих самих джерела, OLAF подасть офіційний запит на “заморожування” банківських рахунків цих монастирів, водночас розслідування буде поширене і на інші монастирі.

Зазначається, що Свята Гора Афон потрапила в поле зору влади США через її цивільного губернатора – судновласника Афанасіоса Мартіноса, чиї судна, зокрема, перевозять російську нафту, оскільки чернеча громада, нібито, перетворилася на “лігво” російських і проросійських агентів і шпигунів, яких торгують підробленими паспортами.

На Святій Горі Афон з 20-ти монастирів шість відкрито підтримують російську агресію проти України.