Правоохоронні органи повинні з’ясувати, як розпис з Павлом (Лебедем) з’явився на стіні собору Києво-Печерської Лаври, - політолог

Правоохоронні органи повинні з’ясувати, як розпис з Павлом (Лебедем) з’явився на стіні собору Києво-Печерської Лаври, - політолог - фото 1
На стіні Успенського собору Києво-Печерської Лаври з’явилися портрети-розписи митрополита УПЦ МП Павла (Лебедя) посеред визначних історичних постатей Лаври, а також поруч з митрополитом Онуфрієм та покійним очільником УПЦ МП митрополитом Володимиром на бюджетні гроші.

За словами пресофіцера 112 бригади сил територіальної оборони ЗСУ, кандидата політичних наук Андрія Ковальова, їх намалювали в ході реконструкції святині, повідомляє Великий Київ.

"Як ці розписи з’являлися? Вони з’являлися в Успенському соборі, який відновлювався десятки років за кошти платників податків, за наші з вами кошти, дорогі українці. І там працювали реставратори, яким ставили задачу чиновники з Заповідника, які хотіли «прогнутися» чи якийсь подарунок зробити митрополиту Павлу", – каже Ковальов.

Правоохоронні органи повинні з’ясувати, як розпис з Павлом (Лебедем) з’явився на стіні собору Києво-Печерської Лаври, - політолог - фото 106809

Він додав, що сьогодні йти до суду та відстоювати інтереси України у судах щодо Києво-Печерської Лаври, в тому числі вимагати розслідування з наступним рішенням суду щодо розписів з портретами Павла має Мінкульт, але також – Заповідник Києво-Печерська Лавра, як парадоксально це не виглядає.

Але, водночас, там мають попрацювати правоохоронні органи, з’ясувати, як чиновники заповідника допустили, що такі розписи з’явилися», – зазначив Андрій Ковальов.