Православна Церква України нині налічує понад 8000 релігійних громад, – Митрополит Епіфаній

31 січня, 08:49
Православні
Православна Церква України нині налічує понад 8000 релігійних громад, – Митрополит Епіфаній - фото 1
За чотири роки після отримання Православною Церквою України Томосу про автокефалію від УПЦ (МП) до ПЦУ перейшли близько 1700 парафій. Загалом Православна Церква України нині налічує понад 8000 релігійних громад, і їхня кількість постійно зростає.

Про це Предстоятель ПЦУ розповів в інтерв’ю NV.

За його словами, що до ПЦУ постійно долучаються нові релігійні громади, за чотири роки після отримання Томоса ця Церква нараховує вже понад 8 тисяч парафій, п’ята частина з яких перейшла з УПЦ МП.

“Зараз ПЦУ нараховує понад 8000 релігійних громад і постійно долучаються нові, не на папері, а саме реальних парафій, де є громада, діючий храм та звершуються богослужіння. Якщо говорити про Московський патріархат, то за чотири роки після отримання нами Томосу, вони втратили більше півтори тисячі парафій, приблизно 1700 парафій від них відійшли”, – зазначив митрополит Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ наголосив, що в УПЦ МП декларують трохи понад 11000 парафій. Однак частина з них – ті, що знаходяться у тимчасово окупованому Криму та на захопленій РФ частині Донбасу – перейшли у підпорядкування безпосередньо до РПЦ та російського патріарха Гундяєва. Тож в реальності Православна Церква України за рівнем підтримки вже випередила УПЦ (МП).

“Якщо брати кількість парафій РПЦ, які знаходяться на території неокупованої України, то ми, ПЦУ, вже переважаємо кількісно Московський Патріархат в Україні. Але якщо дивитися на данні соціологічних опитувань, то українську Церкву в суспільстві підтримує понад 50%, а російську — 2−4%. Є й випадки, коли люди не мають фізично в доступі церкви ПЦУ і продовжують відвідувати церкву Московського Патріархату, але це тимчасова річ, ми працюємо над тим, щоб усі віряни мали доступ до нашої Церкви”, – сказав Митрополит Епіфаній.