Православні 16 квітня відзначають Лазареву суботу

16 квітня, 15:41
Культура
Православні 16 квітня відзначають Лазареву суботу - фото 1
16 квітня православні віряни відзначають Лазареву суботу. У церкві згадують воскресіння праведного Лазаря, одне із знакових чудес, здійснених Ісусом Христом.

Святий Лазар був братом Марфи і Марії, жив з сестрами неподалік від Єрусалима. Христос часто відвідував їх будинок, а Лазаря називав своїм другом.

Одного разу чоловік захворів, і коли звістка про це дійшла до Христа, він сказав:

"Це хвороба не до смерті, але до слави Божої, так прославиться через неї Син Божий". Лазар помер за чотири дні до приходу Ісуса. Після цього Христос воскресив померлого. Звістка про чудо швидко рознеслася по Іудеї. Велич і слава цієї події були причиною Христового тріумфального в'їзду до Єрусалима у Квітну неділю. Захоплений народ вітав Христа як свого Месію.

Церква воскресіння Лазаря вважає символ того, що Господеві підвладні і життя, і смерть людини, і надія на прийдешнє воскресіння всіх померлих, хто вірував у Христа і виконував його заповіді.

Святкування Лазаревої суботи встановлено з давніх часів. Напередодні вранці співають пасхальні піснеспіви. В саму суботу служать Літургію Іоанна Златоуста. При цьому священники змінювали своє темне вбрання на святкове біле.