Православні фундаменталісти з УПЦ МП через суд з'ясовуватимуть свої стосунки

Лукіяник позначений стрілкою - фото 1
Лукіяник позначений стрілкою
Відомий проросійський активіст УПЦ МП Валентин Лукіяник подає скаргу до церковного суду на біляцерковне видання СПЖ.

Про це повідомляє Церкваріум.

Йому не сподобалось, що конфіденційний указ про його провокативну діяльність, яку не благословило керівництво УПЦ МП, було опубліковано без інформування самого Лукіяніка.

Валентин Лукіяник вимагає розкриття інформації про діяльність СПЖ та осіб, які благословили цей ресурс на "подвиги" (причому прямо натякає на керівника Інформаційно-синодального відділу митрополита Климента Вечерю та керуючого справами митрополії митрополита Антонія Паканича).

Лукіянік також закидає СПЖ, що назву "православний" можуть використовувати лише ті організації, які утворені рішенням Синоду, Архиєрейським Собором і мають на це письмове підтвердження. Він відтак висловлює сумнів щодо наявності тв СПЖ такого документа.

"Нарешті він жорстко пройшовся по політиці СПЖ публікувати анонімних авторів", - пише видання.

Слід зауважити, що Лукіяник обіцяє судитися з опонентами і в цивільному суді за образу честі і гідності, якщо парацівники СПЖ перед ним не вибачаться, а церковний суд не стане на його бік.

Як вже інформувала РІСУ, у січні цього року Предстоятель УПЦ МП Онуфрій направив керуючим вікаріатств, намісникам і настоятелям монастирів і храмів Київської єпархії лист, в якому звернув увагу на те, що проведені в Києві акції Валентина Лукіяника і «Всеукраїнського православного братства святого Архистратига Божого Михаїла» носили політичний і провокативний характер і не мали благословення.

«Із сумом констатуємо, що поведінка Лукіяника Валентина свідчить про те, що він є провокатором і шахраєм, який вводить в оману наших віруючих людей», – зазначає Митрополит.

Під словом "акції" Предстоятель УПЦ МП мав на увазі мітинги проти візиту Вселенського Патріарха Варфоломія до України, які проводив Лукіяник.