В УПЦ МП назвали провокатором і шахраєм організатора "антиварфоломіївських" акцій протесту у Києві

29 січня, 10:02
Суспільство
В УПЦ МП назвали провокатором і шахраєм організатора "антиварфоломіївських" акцій протесту у Києві - фото 1
Предстоятель УПЦ МП Митрополит Онуфрій направив керуючим вікаріатств, намісникам і настоятелям монастирів і храмів Київської єпархії лист, в якому звернув увагу на те, що проведені в Києві акції Валентина Лукіяника і «Всеукраїнського православного братства святого Архистратига Божого Михаїла» носили політичний і провокативний характер і не мають благословення.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

У листі Митрополита Онуфрія йдеться про те, що організатори намагалися видати свої акції як заходи УПЦ МП.

«У зв’язку з цим нагадуємо, що В. Лукіяник і Всеукраїнське православне братство не мають нічого спільного з Українською Православною Церквою і не мають Нашого благословення на свою діяльність.

Із сумом констатуємо, що поведінка Лукіяника Валентина свідчить про те, що він є провокатором і шахраєм, який вводить в оману наших віруючих людей», – зазначає владика.

Нагадаємо у столиці України за участю проросійського діяча Валентина Лук'яника відбулися мітинги проти візиту Вселенського Патріарха Варфоломія.

Протестувальники виходили з плакатами «Чемодан, вокзал, Фанар», «Варфоломій – розкольник Православ’я», «Варфоломій – єресіярх», «Варфоломій – брехун », «Варфоломій – гори в пеклі».

Валентин Лукіяник, як відомо, був головою проросійських православних організацій. Так, він головував у "Київському православному братстві св. Архангела Михайла" під омофором УПЦ МП, а також був співголовою "Союзу православних братств України і Росії".

Лукіяник проводив мітинги проти візиту Патріарха Варфоломія і в 2008 році.

24 липня 2017 року Валентин Лукіяник у Києві взяв участь у конференції громадського руху "Український вибір – право народу", очолюваної Віктором Медведчуком. Конференція була присвячена 1029-річчю хрещення Руси. Однак мовилося головним чином про шкоду євроінтеграції.