• Головна
  • Новини
  • Православний архиєпископ Кіпру та головний рабин Ізраїлю засудили антисемітизм...

Православний архиєпископ Кіпру та головний рабин Ізраїлю засудили антисемітизм

21.12.2011, 15:06
Ц перша подібна заява з боку Православної Церкви.

Предстоятель Кіпрської Православної Церкви Архиєпископ Хризостом Дімітріу, Головний ашкеназький рабин Ізраїля Йона Мецгер підписали офіційну заяву, в якій теорія єврейської "колективної провини" за смерть Ісуса була відхилена як абсолютно нелегітимна. Це є перша подібна заява з боку Православної Церкви, повідомляє австрійський Фонд "Pro Oriente".

Теорія «колективної провини" зробила значний внесок в розвиток релігійного антисемітизму. У спільній декларації, яка була підписана у Нікосії, сторони засвідчили, що: «Ми, головний рабин Ізраїлю Йона Мецгер і архиєпископ Кіпру Хризостом дякуємо Богу за розвиток взаємної поваги між нашими громадами і засвідчуємо нашу відданість розвитку прекрасних відносин між Кіпром та Ізраїлем».

У декларації чітко зазначено, що Церква Кіпру у своїй історії ніколи не підтримувала теорії «колективної провини» чи заперечувала право на існування єврейської громади. У той же час документ нагадує, що прозелітизм вірних є несумісним із взаємною повагою.

Крім того, Декларація підкреслює спільність юдаїзму і християнства у навчанні про святість життя. У світлі цього вчення архиєпископ Кіпру і головний рабин Ізраїля засуджують «всяку діяльність, яка виступає проти цієї святості, зокрема, всі акти насильства та тероризму проти невинних людей, особливо якщо ці дії чиняться в ім‘я Бога чи релігії».

Йона Мерцгер також сказав, що ця заява з боку Церкви Кіпру є дуже сміливою. Єврейська громада сподівається, що такого порозуміння вдасться дійти і з іншими Православними Церквами, зокрема із Грецькою Церквою і Московським Патріархатом.

Православне інформаційне агентство SOP (Service Orthodoxe de Presse) у цьому контексті також нагадує про те, що колишній Патріарх Московський Алексій II в листопаді 1991 року в Нью-Йорку виступив перед рабинами з промовою, яка мала назву: «Ваші пророки – це наші пророки». У своїй промові Патріарх засуджував антисемітизм в царській Росії та у часі Голокосту. Три роки потому він повторив ці слова у Москві на вечорі пам'яті жертв Голокосту. «Ми повинні рішуче боротись із антисемітизмом, суспільство повинно його відкинути», – сказав Патріарх Алексій ІІ. Про це повідомляє Kath.net.

Довідка РІСУ:

Ашкена́зі — назва одного з двох найчисельніших субетносів євреїв, нащадки вихідців із середньовічної Німеччини і східно-європейських країн (на відміну від сефардів — вихідців з Іспанії, Португалії і Північної Африки).