• Головна
  • Новини
  • Представники Церков України та світу взяли участь у церемонії інтронізації Глави УГКЦ...

Представники Церков України та світу взяли участь у церемонії інтронізації Глави УГКЦ

27.03.2011, 16:31
У Києві, у храмі Святого Воскресіння, 27 березня відбулась церемонія інтронізації нового Глави Української Греко-Католицької Церкви Святослава (Шевчука).

У Києві, у храмі Святого Воскресіння, 27 березня відбулась церемонія інтронізації нового Глави Української Греко-Католицької Церкви Святослава (Шевчука).

В урочистій Літургії взяли участь  священики з усіх єпархій Української Греко-Католицької Церкви, єрархи, митрополити та єпископи, а також архиєпископ-митрополит Львівський Римо-Католицкої Церкви в Україні Мечислав Мокшицький, Патріарх УПЦ Київського Патріархату Філарет, єпископ УПЦ Київського Патріархату Євстратій (Зоря), владика УПЦ (Московського Патріархату) Іларіон.

На церемонію спеціально прибули єрархи Церков світу: єпископи Мелхітської Греко-Католицької Церкви на чолі з Патріархом Антіохії Григорієм ІІІ (Лагамом), Секретар Конгрегації для Східних Церков Архиєпископ Кирил Василь, Апостольський Екзарх для католиків візантійського обряду в Сербії та Чорногорії владика Юрій (Джуджар), Архиєпископ Пряшівський для католиків візантійського обряду владика Іван (Баб'як), архимандрит Ян Сергій (Гаєк) з Білоруської Греко-Католицької Церкви.

Також на церемонії були присутні колишній Президент України Віктор Ющенко, заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман, посол США в Україні Джон Теффт.

Як повідомлялося, 25 березня Папа Римський Бенедикт XVI затвердив прохання про підтвердження вибору, надіслане владикою Святославом (Шевчуком), якого 23 березня Синод єпископів УГКЦ канонічно обрав Верховним архиєпископом Києво-Галицьким.