• Головна
  • Новини
  • Представники РІСУ та CREDO взяли участь у І конгресі католицьких журналістів Білорусі...

Представники РІСУ та CREDO взяли участь у І конгресі католицьких журналістів Білорусі

31.08.2012, 11:29
Представники РІСУ та CREDO взяли участь у І конгресі католицьких журналістів Білорусі - фото 1

У Гродно 26 серпня завершився Перший конгрес католицьких ЗМІ Білорусі. Форум був організований з ініціативи архиєпископа Тадеуша Кондрусевича, Митрополита Мінсько-Могільовської дієцезії РКЦ. «Католики – ми тут є», – таким було гасло конгресу, який об’єднав понад 100 учасників з Білорусі та з-за кордону. Серед них – журналісти, духовенство РКЦ та ГКЦ. У форумі також взяли участь представники прес-служби Білоруської Православної Церкви.

exklusiv.gifУ Гродно 26 серпня завершився Перший конгрес католицьких ЗМІ Білорусі. Форум був організований з ініціативи архиєпископа Тадеуша Кондрусевича, Митрополита Мінсько-Могільовської дієцезії РКЦ. «Католики – ми тут є», – таким було гасло конгресу, який об’єднав понад 100 учасників з Білорусі та з-за кордону. Серед них – журналісти, духовенство РКЦ та ГКЦ. У форумі також взяли участь представники прес-служби Білоруської Православної Церкви.

І конгрес католицьких журналістів БілорусіНа конгрес прибули експерти з Латвії, Польщі та Ватикану. Також серед спікерів форуму були представники українських ЗМІ: о.Микола Мишовський, головний редактор суспільно-релігійного католицького часопису «CREDO», та Олена Кулигіна, керівник піар-школи Релігійно-інформаційної служби України.

Поважними гостями стали прес-секретар Ради Конференції католицьких єпископів Європи Тьєррі Бонавентура, а також відомий польський кинорежисер Кшиштоф Зануссі.

Відеозвернення до білоруських журналістів направили голова Папської ради з засобів масової комунікації архиєпископ Клаудіо Марія Челлі, директор прес-служби Святого Престолу о. Федеріко Ломбарді, прес-секретар єпископату Польщі о. Юзеф Клех. Було зачитано доповідь о. Анджея Капровського, програмного директора Радіо Ватикан, повідомляє офіційний портал Римо-католицької Церкви у Білорусі catholic.by.

Архиєпископ Челлі, який у 2011 році зустрічався з білоруськими католицькими журналістами, у відеозверненні на когресі підкреслив, що католики повинні бути присутніми в засобах масової комунікації, але не для пропаганди або прозелітизму, а «для свідоцтва Христа, який є причиною нашого життя і радості».

На те, що «людина хоче свідоцтва, а не повчання», звернув увагу і польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі, який став спеціальним гостем форуму. «Я вірю, що людина, незважаючи на свої слабкості, може піднестися високо», - зазначив Зануссі, говорячи про вибір, який у великій медіапросторі людина робить сам.

Практичними порадами щодо присутності католиків в інтернеті ділився медіа-експерт в області інтернет-ЗМІ Павло Левушкан. Серед них – необхідність створення інтернет-версій друкованих видань (розширеного характеру); адаптування верстки під iPhone; створення Android-додатків для телефонів; візуалізація інформації; пізнання того, що вимагає аудиторія; участь авторів у дискусіях в соціальних мережах; розробка стратегії взаємодії з аудиторією тощо.

О. Микола Мишовський виступив із доповіддю на тему «Нові медіа – шанс для євангелізації» а також був модератором круглого столу, під час якого працівники друкованих католицьких ЗМІ обговорювали перспективи їх розвитку.

Олена КулигінаПро PR і те, чи потрібен він в Церкві, розповіла редактор Релігійно-інформаційної служби України Олена Кулигіна. Крім того, вона підкреслила, що з допомогою ЗМІ Церква може давати відповіді на проблеми і потреби суспільства. Представник РІСУ розказала білоруським колегам про досвід проведення подібних конференцій та тренінгів для церковних прес-служб в Україні, а також можливості навчання для релігійних журналістів, які є в Українському католицькому університеті та інших навчальних закладах України.

Мислити глобально і бути відкритими на світ білоруських журналістів-католиків закликав Тьєррі Бонавентура: «Ви не просто репортери, ... ваша робота впливає на всю Церкву в Європі». Прес-секретар Ради Конференції католицьких єпископів Європи закликав також «рухатись від інституту ЗМІ до реального контакту з людиною», до пізнання, ким є сучасна людина, які вона має страхи і надії.

митрополит КондрусевичНа завершення конгресу відбулося вручення нагород журналістам католицьких засобів масової комунікації в Білорусі.

Архиєпископ Кондрусевич, відповідальний за розвиток ЗМІ при Конференції Католицьких єпископів Білорусі, з великою увагою ставиться до питання присутності голосу Церкви в засобах масової комунікації. Протягом трьох днів форуму єрарх був разом з представниками медіа, щоб послухати пропозиції експертів та поділитися своїми думками щодо піднятої теми.

Також Митрополит Мінський прийняв запрошення РІСУ стати гостем медіа-конференції «Церква в інформаційному суспільстві», яка традиційно відбудеться в Україні у травні 2013 року.

І конгрес католицьких журналістів Білорусі

 І конгрес католицьких журналістів Білорусі

 о. Микола Мишовський