• Головна
  • Новини
  • Представники трьох християнських конфесій освятили меморіал "Борцям за Волю України" на Херсонщині...

Представники трьох християнських конфесій освятили меморіал "Борцям за Волю України" на Херсонщині

25.08.2010, 15:14
Представники трьох християнських конфесій освятили меморіал "Борцям за Волю України" на Херсонщині - фото 1
У селі Зміївка Бериславського району Херсонської області 23 серпня урочисто відкрили меморіал "Борцям за Волю України". Освятили меморіал представники трьох конфесій: УПЦ КП, УАПЦ та УГКЦ.

exklusiv.gifУ селі Зміївка Бериславського району Херсонської області 23 серпня урочисто відкрили меморіал «Борцям за Волю України». Освятили меморіал представники трьох конфесій: УПЦ КП, УАПЦ та УГКЦ. Перед сільською громадою зачитали імена воїнів-херсонців армії Української Народної Республіки та воїнів і підпільників УПА, сім’ї яких нині живуть у Зміївці, — загалом понад 150 імен. За українськими героями відправили панахиду.

Zmiyivka_3.jpgМеморіал спорудили у формі сонячного годинника: у центрі годинника - двометровий гранітний обеліск з вигравіруваним золотим тризубом. На циферблаті годинника замість цифр – видатні дати української державності та гасло: «Майбутнє держави залежить від нас». Зі сходом сонця, як повідомив РІСУ Павло Подобєд, тінь від обеліска проходить основними датами української державності: визвольна війна Богдана Хмельницького, IV Універсал, Акт Злуки, Акт 30 червня, Акт проголошення Незалежності 24 серпня 1991. Перерізав святкову стрічку перед меморіалом, тим самим урочисто відкривши свято, мешканець Херсона, кулеметник УПА Іван Терлецький.

Zmiyivka_2.jpgУ заході взяли участь також сільський голова Зміївки та голова Бериславської РДА, голова шведської громади села. Чиновники відзначили, що Бериславщина славна своїм внеском у боротьбу за незалежність. «10 лютого 1919 року воїни Бериславської охоронної сотні армії Української Народної Республіки під командуванням сотника Осавуленка розбили загін більшовиків у Свято-Григорівському Бізюковому монастирі, що знущались з монастирської братії. Цим подвигом херсонські петлюрівці здобули собі добру славу серед місцевого люду, яка збереглась і дотепер», — зазначив Зміївський сільський голова.

Довідка:

1 травня 2007 року село Зміївка, Бериславського району, що на Херсонщині відсвяткувало 225 років з часу свого заснування. Сучасна історія села розпочалась 1782 року, коли Херсонські степи були заселені першими шведськими переселенцями з острова Даго. Саме тоді було засноване поселення Альт-Шведендорф (Старошведське, Вербівка). Згодом на цій же території з’являються багато інших національних поселень, які у першій половині XX ст. об’єднуються в одне велике село – Зміївку.

Zmiyivka_1.jpgЇї ще називають маленькою Європою на півдні України, і вона дійсно вважається осередком національного і культурного розмаїття та духовної єдності. У мирі та злагоді тут співіснують представники 15 національностей, серед яких – шведи та фіни, українці та німці, поляки та євреї, молдавани та білоруси.

На сьогодні Зміївка знаходиться під пильною увагою Шведського посольства в Україні. А перші переселенці зберегли у селі єдину в Україні громаду Шведської Лютеранської Церкви.

Село цікаве своєю конфесійною різноманітністю. На території населеного пункту діють громади УПЦ КП, УГКЦ, Німецької лютеранської євангелічної Церкви та Шведської Лютеранської Церкви.