Представники УГКЦ з усього світу під час ІІІ сесії Всецерковного форуму заявили про солідарність з Україною

12.03.2023, 10:17
Католики
Представники УГКЦ з усього світу під час ІІІ сесії Всецерковного форуму заявили про солідарність з Україною - фото 1
11 березня 2023 року закінчилася ІІІ сесія Всецерковного форуму Української Греко-Католицької Церкви у форматі онлайн. У зустрічі взяли участь понад 130 делегатів разом зі своїми єпископами з усього світу.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, делегатів привітав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Сьогодні, за словами Блаженнішого Святослава, «прозвучало ехо болю України в різних куточках нашої Церкви, на різних континентах земної кулі». Адже досвідом душпастирської праці ділилися делегати з єпархій із різних куточків світу — Вроцлавсько-Кошалінської, Ольштинсько-Гданської, Прудентопольської, Едмонтонської, Торонтонської, Саскатунської, Нью-Вестмінстерської, Чиказької, Пармської і Стемфордської, а також із Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Також надали слово представникові від Чернівецької єпархії УГКЦ, який розповів, що в Чернівецькій єпархії велику увагу приділяють освітній та практичній підготовці священиків, що душпастирюють із переселенцями й біженцями. Територія області не зазнавала жодних ракетних ударів чи бомбардувань, що дає змогу організовано працювати з потребуючими.

Івона Марцішак, делегатка від Вроцлавсько-Кошалінської єпархії, повідомила, що з часу початку російсько-української війни кордон із Польщею перетнуло близько 10 мільйонів українців. Багато парафій змобілізувалися, щоби допомогти їм забезпечити базові потреби. «За минулий рік на території єпархії було створено 14 нових парафій. Також передано багато гуманітарних вантажів та транспорту для лікарень і війська», — розповіла вона.

Блаженніший Святослав подякував структурам Церкви в Польщі за їхнє служіння, зазначивши, що багато хто з наших біженців пізнає українську мову, культуру, традицію саме завдяки їхній праці.

О. Юліан Білий, представник Едмонтонської єпархії, повідомив, що на сьогодні на території Канади перебуває понад 100 тисяч біженців, котрі отримують допомогу від душпастирських структур УГКЦ. Церква в Канаді тісно співпрацює з багатьма українськими організаціями в пошуку житла, матеріальної допомоги біженцям та їхньої соціальної інтеграції.

Відтак було надано слово о. Андрієві Онуферку, делегату від Торонтонської єпархії. Він розповів, що від початку війни на території їхньої єпархії всі структури були мобілізовані для допомоги Україні на рівні єпархіальних та парафіяльних спільнот. Ця допомога, з огляду на специфіку законодавства Канади, кооперована з організаціями-партнерами Карітасу (Catholic Near East Welfare Association — CNEWA), оскільки є певні обмеження щодо проведення фінансових трансакцій.

Представники УГКЦ з усього світу під час ІІІ сесії Всецерковного форуму заявили про солідарність з Україною - фото 110253

Йшлося і про значну допомогу від Чиказької єпархії для потреб армії, про її гуманітарні вантажі та грошову допомогу Україні, а також про підтримку укранців з боку Пармської та Стемфордської єпархії.

Солідарність духовенства і вірних Стемфордської єпархії з Україною та українськими біженцями делегатка Софія Щур окреслила словами: «Ми плачемо вашими сльозами, і ваша пролита кров є нашою кров’ю».

«Дякую за ваше свідчення єдності з Україною. Ваші слова про те, що ви плачите нашими сльозами, а кров, пролита в Україні, є вашою кров’ю, стануть свідченням єдності нашої Церкви в час війни, зокрема під час нашого Форуму. Це — гасло, яке можна викарбувати на фортуні наших церков», — сказав Глава УГКЦ у відповідь на свідчення делегатів.

Владика Степан Сус, представляючи Пасторально-міграційний відділ, поінформував, що відділ охоплює понад 60 священиків і багатьох вірних, які живуть у 18 країнах світу. На сьогодні, він перебуває на Кіпрі, де до спільноти 5 тисяч українських греко-католиків додалося ще майже 20 тисяч біженців, які, прибувши на сюди, відкрили для себе три наші парафіяльні спільноти.

Наприкінець Блаженніший Святослав закликав делегатів донести вдячність до своїх громад:

«Я переконаний, що ті внутрішні сили, які ми відкриваємо у просторі єднання нашої світової громади, нашої глобальної Церкви, є запорукою того, що ми непереможні. Україна була, є і буде. Наша Церква була, є і буде душею України, її народу. Дякую за ваше свідчення, за почуття, які ви тут вилили, за ваші емоції, за ту колосальну працю, яку зробили і робите. Ми віримо, що життя сильніше за смерть, а правда завжди перемагає. Перемога України кується на наших очах».