Представники УПЦ МП прикривають свої злочини правами і свободами вірян, – омбудсмен Лубінець

24 березня, 10:31
Держава
Представники УПЦ МП прикривають свої злочини правами і свободами вірян, – омбудсмен Лубінець - фото 1
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявляє, що представники УПЦ Московського Патріархату, маніпулюючи правами віруючих, прикривають свої злочини.

Як передає Укрінформ, про це Лубінець написав у Телеграмі.

Уповноважений повідомив, що зустрівся із постійною координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун та головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер.

За його словами, тема зустрічі – це питання прав і свобод віруючих в Україні.

Лубінець наголосив, що «наша країна завжди була відкрита та толерантна до всіх релігій світу, а права вірян – захищені законом. Адже право на свободу світогляду і віросповідання закріплено у Конституції України».

«Нині перехід парафій Української Православної Церкви Московського Патріархату до Православної Церкви України — це бажання та вибір самих вірян. Вони розуміють, що УПЦ Московського Патріархату належить РФ, підтримує війну, окупацію українських земель. Окрім цього, сама Росія чинить злочини й проти різних релігійних конфесій: обстрілює та руйнує релігійні споруди, вбиває священиків», - зазначив омбудсмен.

Як підкреслив Лубінець, «в Україні захищені права всіх вірян. А окремі представники УПЦ Московського Патріархату, маніпулюючи правами віруючих, прикривають свої злочини».