• Головна
  • Новини
  • Представники УПЦ МП таки провели акцію протесту біля офісу Зеленського...

Представники УПЦ МП таки провели акцію протесту біля офісу Зеленського

23.10.2019, 11:05
Представники УПЦ МП таки провели акцію протесту біля офісу Зеленського - фото 1
Віряни на чолі зі священиками УПЦ (МП) вночі приїхали автобусами до Києва, щоб з ранку 22 жовтня розпочати протест біля стін Адміністрації президента України проти діджиталізаціі країни. Напередодні акції офіційні представники УПЦ МП відмежувалися від неї

Віряни на чолі зі священниками УПЦ (МП) вночі приїхали автобусами до Києва, щоб зранку 22 жовтня розпочати протест біля стін Адміністрації президента України проти діджиталізаціі країни. Напередодні акції офіційні представники УПЦ МП відмежувалися від неї, повідомляє портал "Релігія в Україні".

Проект "Країна в смартфоні", який реалізує уряд України з метою переведення країни на електронний документообіг, викликав сплеск протестних настроїв в УПЦ МП. Молитовне стояння біля офісу президента зібрало близько 400 віруючих з різних регіонів країни.

За день до акції офіційні представники УПЦ МП заявили, що не мають до неї відношення, а твердження віруючих про отримання благословення на акцію відразу від трьох митрополитів назвали "фейковою інформацією".

Проте, на акції презентували зразки "Заяви" до медичних установ з посиланням на офіційний документ УПЦ МП: "Для православної людини підписання декларації з лікарем, який надає первинну медичну допомогу, є неможливим, тому що в електронній системі охорони здоров'я ідентифікатором особистості є УНЗР - унікальний номер запису в єдиному державному реєстрі, який згідно з «Офіційної позицією УПЦ з питань розвитку технологій обробки персональних даних та впровадження документів» від 31.05.2013 р має ознаки «імені звіра» - цифрового імені антихриста".

Дійсно, в цьому документі, оприлюдненому головою Богословсько-канонічної комісії УПЦ МП архиєпископом Августином (Маркевичем) "на виконання благословення Священного Синоду УПЦ", є схоже твердження: "Ще на самому початку впровадження ідентифікаторів особистості на Україні Церква не тільки не давала благословення на їх прийняття, але і застерігала суспільство щодо ризиків їх впровадження, попереджала про можливість перетворення у майбутньому цього ідентифікатора в апокаліптичний знак, описаний в Одкровенні Апостола Іоана Богослова, який називається «зображенням антихриста» ".

Також віруючим роздавали свіжонадруковані листівки "Біометричний паспорт: точка неповернення", підписані "експертом з оподаткування" Олегом Щербанюком, який, будучи помічником глави Богословської комісії УПЦ МП, раніше складав зразок заяви відмови від ідентифікаційного номера навіть за померлих.

Таким чином, протестні настрої духовенства і віруючих частково були викликані самою позицією УПЦ МП щодо електронних документів і посилені останніми кроками команди Володимира Зеленського з переводу країни на електронний документообіг.

Священники, які очолювали свої групи парафіян, встановили навпроти входу в будівлю Адміністрації президента ікону і провели молебень, просячи захисту від президентського проекту у Богородиці. Протестувальники тримали транспаранти "Вимагаємо видачі паперового паспорта - без рішення суду!", "Народ України проти: УНЗР, ID паспортів, Е-малятко,« Україна в смартфоні»", "Електронний дублікат громадянина - 3D образ від звіра (Одкровення 15: 2 ) - позбавляє "біологічного" громадянина всіх прав! ", "Громадянин - це антилюдина, брат гуманоїду громадянину! ", "Будь-який перепис відбувається по "навіюванню диявола" (1 Хронік 21) "та ін.

Головним керівником акції був священник Олександр, який через мегафон звертався до влади країни з вимогою скасувати проект "Країна в смартфоні", а також обов'язкового підписання громадянами декларації з лікарями.

Свої вимоги віруючі передали представникам офісу президента України, після чого продовжили молитовні піснеспіви і ходи по місту.

Нагадаємо, в липні цього року віруючі пікетували офіс президента Зеленського, протестуючи проти Державної служби етнополітики та свободи совісті - на їхню думку, там працюють "вороги народу". Протест віруючих транслював офіційний сайт УПЦ МП.