Представники ВРЦіРО взяли участь в нараді ДЕСС щодо свободи совісті та прав нацменшин
Про це інформує сайт ВРЦіРО.
У дискусії взяли участь: Станіслав Носов – Головуючий у ВРЦіРО, президент УУКЦАСД, Євстратій (Зоря) – митрополит Білоцерківський ПЦУ, Анатолій Козачок – старший єпископ УЦ ХВЄ, о. Олекса Петрів – керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні, Володимир Кондор - виконавчий секретар ВСЦЄХБ, о. Віталій Квапіш - канцлер Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ та Олександр Заєць – керівник Інституту релігійної свободи.
Як йдеться у повідомленні, релігійні діячі засвідчили важливість єднання зусиль релігійних та національних спільнот у протистоянні російській агресії та ідеології «русского міра».
Голова ДЕСС Віктор Єленський, який модерував панельну дискусію, відзначив, що єдність та співпраця, яку демонструє ВРЦіРО, є дуже цінною – гуманітарна допомога, розміщення й підтримка вимушених переселенців, капеланство, психологічна допомога, різноманітні соціальні проєкти, адвокація України на міжнародній арені. Це далеко не повний перелік сфер діяльності релігійних організацій України в умовах війни.
У фокусі заходу постала поїздка делегації ВРЦіРО до США, яка відбулася наприкінці жовтня - на початку листопада 2023 року.
«Коли ми приїхали до Білого Дому, я відчув, що ми в правильний час у правильному місці. Тож наша делегація стала живим прикладом того, що в Україні релігійні громади об’єднані: достатньо було сісти поряд представникам євангельської й православної Церков, рабину та муфтію… Нам навіть не потрібно було нічого казати — лише те, що ми сидимо поруч, свідчило про рівень співпраці та взаєморозуміння, який є між нами»,— сказав митрополит Білоцерківський Євстратій (Зоря).
Головуючий у ВРЦіРО Станіслав Носов розповів, що релігійні діячі під час зустрічі з представниками влади США подякували за підтримку України у її протистоянні російській агресії. Одним із найважливіших завдань, за словами Станіслава Носова, було донести до американських партнерів, що в Україні є релігійна свобода.
«У нас немає релігійних переслідувань чи гонінь. Багато громад пам’ятають пережиті прямі репресії та терор, які здійснювала радянська влада. Ми знаємо, що таке заборона. Україні не забороняється релігійне життя. Забороняється одне: бути підпорядкованими релігійним центрам в Росії, які де-факто є державними центрами Російської Федерації. На окупованих Росією територіях викрадають і арештовують релігійних діячів, нищать майно. Там справді є гоніння та переслідування», — додав митрополит Білоцерківський Євстратій (Зоря).
Співорганізатором наради-семінару ДЕСС виступив спільний проект Ради Європи та Європейського союзу «Підтримка впровадження європейських стандартів щодо боротьби з дискримінацією та прав національних меншин в Україні».
У роботі наради-семінару взяли участь працівники структурних підрозділів обласних і Київської міської військової адміністрацій з питань етнополітики та свободи совісті, представники органів державної влади, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, Офісу Ради Європи.