• Головна
  • Проекти
  • Представники євангельських протестантських Церков розглянули актуальні питання співпраці та державно-церковних відносин...

Представники євангельських протестантських Церков розглянули актуальні питання співпраці та державно-церковних відносин

25.03.2010, 11:23
Представники євангельських протестантських Церков розглянули актуальні питання співпраці та державно-церковних відносин - фото 1
Представники протестантських Церков висловили занепокоєння у зв'язку з намаганнями окремих політиків використати авторитет РЄПЦУ та євангельських Церков у своїх політичних цілях.

repcu1.jpgКИЇВ – У Головній канцелярії ЦХВЄУ 23 березня 2010 року відбулося засідання Секретаріату Ради Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ), яке проходило під головуванням єпископа Церкви християн віри євангельської України Миколи Синюка. Учасники зустрічі проаналізували стан державно-церковних відносин та висловили думки з приводу ситуації у протестантській спільноті України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Обговорюючи перспективи розвитку державно-церковного діалогу в Україні, представники протестантських Церков висловили занепокоєння у зв'язку з намаганнями окремих політиків використати авторитет РЄПЦУ та євангельських Церков у своїх політичних цілях. Учасники зустрічі ознайомились з непоодинокими публікаціями у ЗМІ, в яких ці політики самовільно наділили себе статусом “уповноважених координаторів” нібито усіх євангельських протестантських Церков України.

На думку Секретаріату РЄПЦУ є неприпустимою практика, коли у спілкуванні з журналістами чи при організації будь-яких заходів сторонні особи заявляють про те, що вони виступають від імені Ради Євангельських Протестантських Церков України, чим по суті вводять в оману віруючих та усе суспільство. У зв'язку з цим РЄПЦУ планує оприлюднити спеціальну заяву, в якій висловить свою позицію з цієї проблематики та відносного неприпустимості втягування Церков у політичну діяльність.

Окрім цього представники протестантських Церков розглянули питання про можливі напрямки поглиблення свого співробітництва. Зокрема мова йшла про об’єднання зусиль у соціальному служінні та захисті суспільної моралі на регіональному рівні.

Учасники засідання також ознайомились з процесом розробки Концепції душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України, участь в якому у складі Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони бере представник Союзу баптистів (ВСОЄХБ).

На завершення зустрічі Секретаріат РЄПЦУ вирішив організаційні питання проведення чергового засідання Ради Євангельських Протестантських Церков України, в якому візьмуть участь безпосередньо керівники протестантських Церков. При цьому, згідно попередніх рішень, Рада запланувала конкретні заходи задля розвитку діалогу серед спільноти протестантських Церков в Україні.

Рада Євангельських Протестантських Церков України була створена у квітні 2005 року як міжконфесійний консультативно-дорадчий орган. На сьогодні до складу РЄПЦУ входять 8 найбільших об’єднань: Всеукраїнський Союз Об’єднань євангельських християн-баптистів, Всеукраїнський Союз Церков християн віри євангельської-п’ятидесятників (ЦХВЄУ), Українська Уніонна Конференція Церкви адвентистів сьомого дня, Українська Християнська Євангельська Церква, Братство незалежних церков і місій євангельських християн-баптистів України, Союз вільних Церков християн євангельської віри України, Асоціація місіонерських Церков євангельських християн України та Українська Лютеранська Церква.

У сукупності РЄПЦУ об’єднує понад 80% усієї протестантської спільноти України, що становить більше ніж 6000 протестантських громад з 7500 зареєстрованих і тих, що діють поза реєстрацією.