Предстоятель Албанської Православної Церкви засудив вторгнення РПЦ на територію Александрійського Патріархату

Предстоятель Албанської Православної Церкви засудив вторгнення РПЦ на територію Александрійського Патріархату - фото 1
Предстоятель офіційної Албанської Православної Церкви архієпископ Анастасій висловив свою позицію щодо заснування Московським Патріархатом екзархату та двох єпархій в Африці на чолі з митрополитом Клінським.

Про це повідомляє Портал-Credo з посиланням на Orthodox Times.

Він нагадав про свою позицію 2019 року, висловлену у зв'язку з наданням автокефалії ПЦУ, - що "церковні розколи та розкольники не можуть бути зцілені часом. Навпаки, вые поглиблює та загартовує їх".

При цьому, за словами Анастасія, "недавнє рішення Московського Патріархату щодо заснування юрисдикції на африканському континенті підтверджує початкові побоювання". Це рішення глава Албанської Церкви характеризує як "новий розкол виникає на чутливому африканському континенті, де останні десятиліття розвивається православна місіонерська діяльність".

"Відтепер, - зазначає Анастасій, - простим африканцям пропонуватимуть перейти у православ'я два православні Патріархати, не маючи при цьому євхаристичного спілкування один з одним". Це, на думку архиєпископа, це веде до скандалу та дискредитації православної місії.

"Твердження про те, що у православ'ї немає розколу, а є лише розбіжності, - пише Албанський архиєпископ, - схоже на теорію про те, що не існує такого явища як коронавірус. Розкол, з його різними мутаціями, очевидний, і необхідно терміново шукати ліки і використовувати вакцину, яку визначила апостольська традиція: примирення, примирення, примирення".

Раніше проти вторгнення РПЦ на африканський континент виступив Предстоятель Кіпрської Православної Церкви.