Предстоятель ПЦУ освятив у Хмельницькому скульптурні композиції та новий храм

Предстоятель ПЦУ освятив у Хмельницькому скульптурні композиції та новий храм - фото 1
Митрополит Епіфаній 20-21 вересня 2020 року здійснив архипастирський візит до Хмельницької єпархії ПЦУ.

На території храмового комплексу на честь всіх святих землі української у Хмельницькому відбулося освячення скульптурних композицій Божої Матері та святого апостола Андрія Первозванного – просвітителя Руси-України.

На спільній молитві були присутні і представники місцевої влади, повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

Звертаючись до присутніх Митрополит Епіфаній зазначив, що ми живемо у непрості часи, але ми отримаємо перемогу. І ми прагнемо, щоб в нашій оселі запанував мир.

«Святий апостол Андрій Первозванний є основоположником нашоі Церкви. Отже ми можемо говорити про майже двохтисячолітню історію, на відміну від наших сусідів, які бажають привласнити її, переписати і змінити.

Незабаром 30-літній ювілей відновлення і нашої державної незалежності, без якої ми не мали б незалежності церковної. Господь сподобив нас цього великого дару – ми входимо в число інших помісних Православних Церков, нас визнають і ми продовжуємо йти шляхом визнання», – сказав Митрополит Епіфаній.

Наші новітні герої віддають свої життя заради кожного з нас, щоби ми могли вільно будувати храми і вільно прославляти Бога українською мовою. Тому ми неодмінно переможемо агресора, який намагається поневолити нас фізично і духовно, адже добре розуміє, яку роль відіграє Українська Церква у становленні держави. Ми і надалі будемо боротися, в першу чергу духовно, і переконаний, що ще багато громад виключно у мирний спосіб приєднаються до Православної Церкви України, а ті, хто хоче сіяти ворожнечу – зазнають поразки», – додав Глава ПЦУ.

За розбудову Української Церкви міський голова отримав від Митрополита окрему грамоту.

Предстоятель ПЦУ освятив у Хмельницькому скульптурні композиції та новий храм - фото 58923

 

У другий день архипастирського візиту до Хмельницької єпархії, 21 вересня 2020 року, Предстоятель Православної Церкви України звершив освячення престолу і храму на честь Покрови Пресвятої Богородиці у селі Щаснівка Волочиського району Хмельницької області та першу Божественну літургію у ньому.

Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, єпископ Дунаєвецький Марк, єпископ Шепетівський Адріан.

Предстоятель ПЦУ освятив у Хмельницькому скульптурні композиції та новий храм - фото 58924

 

Під час відправи Митрополит Епіфаній відзначив настоятеля храму черговою священничою нагородою – хрестом з прикрасами і вручив йому іменний хрест Предстоятеля.

Під час Богослужіння прозвучала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).