Предстоятель ПЦУ розповів про програму перебування Патріарха Варфоломія у Києві

Предстоятель ПЦУ розповів про програму перебування Патріарха Варфоломія у Києві - фото 1
Програма перебування Вселенського Патріарха Варфоломія буде дуже насиченою і передбачатиме заходи, як церковного так і державного характеру.

Про це в Івано-Франківську розповів Предстоятель ПЦУ Епіфаній.

«Цього року ми очікуємо на приїзд його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія в межах святкування 30-ліття відновлення нашої незалежності. На запрошення держави і української Церкви відбудеться державно-церковний візит протягом днів святкування проголошення незалежності України", - зазначив він.

За словами Епіфанія, Патріарх Варфоломій буде брати участь як в державних заходах, так і церковних.

"Ми відслужимо спільну Літургію і він матиме зустріч з очільниками держави. Також з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, громадськістю, молоддю. Відомо, що Патріарха називають – «Зеленим Патріархом», тому візьме участь у заходах, які присвячені збереженню навколишнього середовища. Зараз поки формується така більш щільна програма його візиту. Звичайно, передбачається спілкування з журналістами також», - заявив Предстоятель ПЦУ.

Як інформувала РІСУ, ПЦУ вже займається організацією візиту Патріарха Варфоломія в Україну.

Тим часом, Московський Патріархат негативно ставиться до очікуваного візиту Патріарха Варфоломія в Україну та зазначає, що їх парафіяни публічно виступлять проти нього.

В УПЦ МП бояться, що після візиту Вселенського Патріарха в Україну храми Московської Церкви переходитимуть до Помісної Церкви України.

Нагадаємо, більшість українців – 57% – позитивно ставляться до візиту Константинопольського Патріарха Варфоломія до України. Ще 32.5% мають нейтральне ставлення і лише 6% – негативне.
Про це свідчать результати опитування КМІС.

Серед прихильників окремих конфесій найбільше тих, хто має позитивне ставлення до ціього візиту – серед прихильників ПЦУ і УГКЦ (відповідно, 72% і 63%).

Водночас, серед прихильників УПЦ МП 49% позитивно ставляться до візиту Константинопольського Патріарха і лише 15% – негативно.