Предстоятель ПЦУ розповів, як в умовах карантину цьогоріч відзначатимуть день Хрещення Руси

Предстоятель ПЦУ розповів, як в умовах карантину цьогоріч відзначатимуть день Хрещення Руси - фото 1
1032-ю річницю Хрещення Руси-України, яка припадає на 27-28 липня, в ПЦУ цьогоріч відзначатимуть виключно у храмах з дотриманням усіх вимог карантину.  Традиційної хресної ходи не буде.

Про це оголосив Митрополит Епіфаній, повідмоляє Facebook-сторінка ПЦУ.

Предстоятель ПЦУ пояснив, що згідно з установленими обмеженнями на проведення масових релігійних заходів, Церква не зможе провести хресну ходу, а також не буде і традиційного паломництва вірян до Києва.

Святкування в храмах ПЦУ проведуть на єпархіальному та парафіяльному рівнях з дотриманням карантинних вимог щодо соціальної дистанції не менше 1,5 м, при перебуванні в церкві не більше однієї людини на 5 "квадратів" площі будівлі, використання засобів захисту (маски, санітайзери).

У Києві 27 липня буде здійснено святкове Всенічне бдіння у кафедральному Михайлівському Золотоверхому соборі, а 28 липня вранці - Божественну Літургію та молебень біля пам'ятника князю Володимиру.

"Попри всі вимушені обмеження, бажаю українцям згуртованості і єдності, щоби всі ми, попри відстань, були об'єднані любов'ю до Бога і до ближніх, до рідної Церкви і українського народу", - написав Митрополит Епіфаній.

Він зазначив, що хрещення біля вод річки Дніпро в 988 році князем Володимиром Великим і подальше поширення християнства на землях його держави "чітко засвідчують той історичний факт, що колискою хрещення Руси стало саме місто Київ, "другий Єрусалим", який з самих початків став центром східнослов'янської культури та освіти".

Додамо, що УПЦ МП також прийняла рішення не органузовувати цьогоріч традиційної хресної ходи з нагоди хрещення Київської Руси.