Предстоятель ПЦУ: Шевченко попереджав про злодійську й загарбницьку сутність Московщини

09 березня, 15:53
Суспільство
Предстоятель ПЦУ: Шевченко попереджав про злодійську й загарбницьку сутність Московщини - фото 1
Шевченко попереджав про злодійську й загарбницьку сутність Московщини, її ненаситність, злість і загребущі руки. Сьогодні Шевченко разом з нами боронить рідну землю.

Про це у себе на Фейсбуці написав Предстоятель ПЦУ Епіфаній.

"«Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!» – ці слова під час війни стали нашим гаслом, нашою надією. І згадую символічний випадок, коли у звільненій Балаклії на Харківщині наші бійці ЗСУ зірвали банер з проросійським змістом про «адін народ», а під ним виявився портрет Шевченка з цими рядками… Бачимо приклад того, як пам’ять і слово людини – живуть, як можна промовляти, підтримувати, рятувати, мотивувати крізь століття", - зазначив першоєрарх.

Митрополит Епіфаній зауважив, що Шевченко справедливо викривав тих, хто й зараз вдерся на нашу землю:

"Викривав через біль, страждання, лють і руїни, які вони після себе лишали тоді і лишають нині. Він їх не називав росіянами, він висловлювався інакше: «чужі люде», «недолюди», а їхніх українських посіпак - «раби, підніжки, грязь Москви»... Шевченко попереджав про злодюжну й загарбницьку сутність московщини, її ненаситність, злість і загребущі руки.

Сьогодні Шевченко разом з нами боронить рідну землю. Боронить своїм «духовним мечем» – палким, влучним словом, щоби справдилося:

«…І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі».