Предстоятель ПЦУ відвідав Харків

15 вересня, 17:13
Культура
Предстоятель ПЦУ відвідав Харків - фото 1
Під візиту до Харкова Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній 15 вересня у храмі святого апостола і євангелиста Івана Богослова звершив молебень за перемогу України над агресором.

Про це повідомляє сайт ПЦУ.
У храмі, який зазнав пошкоджень від російських обстрілів, Митрополиту Епіфанію співслужили митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, архиєпископ Дніпровський і Січеславський Симеон, архиєпископ Харківський і Слобожанський Митрофан, настоятель храму протоєрей Віктор Маринчак та місцеве духовенство.

Спільно з Предстоятелем також молилися захисники Батьківщини, Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов та віряни.

Предстоятель Православної Церкви України наприкінці молебня звернувся до вірян із архипастирським словом.

«У незламному Харкові, в храмі апостола любові, святого Івана Богослова, ми зі щирою любов'ю і вдячністю піднесли молитви за наших новітніх героїв – воїнів, що захищають українську незалежність і нас із вами. Цей храм зазнав пошкоджень від російських обстрілів, але він залишається міцною духовною фортецею для нашої громади, наших священнослужителів, капеланів, духовенства.

Ми звершили молебень, просячи у Господа якнайшвидшої перемоги України в цій кривавій війні, яку проти нас розв’язав жорстокий сусід. Боротьба триває, але віримо, що вона неодмінно завершиться нашою перемогою, бо ми на весь світ засвідчили, що незламні і будемо боротися до кінця за нашу свободу, за те, щоб мати свою єдину незалежну Українську державу», – сказав Митрополит Епіфаній.

Також Предстоятель ПЦУ висловив вдячність архиєреям, священнослужителям та вірянам за невтомну працю задля нашої перемоги.

«Вірю, що ми звільнимо від ворога всі окуповані ворогом українські землі, повернемо наш Крим. Я радію, що разом з нами сьогодні молився також митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, який, незважаючи на випробування, достойно несе своє архипастирське служіння, виконує послух капелана нині тут, на теренах Слобожанщини. Прийде час – і ми будемо звершувати подібні молебні й у кафедральному храмі в Сімферополі. Треба вірити, покладати надію на Бога, а Він може все змінити дуже швидко, в одну мить», – наголосив Предстоятель.

Окрім цього Митрополит Епіфаній відзначив воїнів та представників української влади високими церковними нагородами.