Предстоятель ПЦУ закликав духовенство УПЦ МП назавжди порвати з «Русскім міром»

06 березня, 10:52
Міжконфесійне
Предстоятель ПЦУ закликав духовенство УПЦ МП назавжди порвати з «Русскім міром» - фото 1
5 березня, у десятий день війни, Митрополит Епіфаній звернувся до православних одновірців з Московського Патріархату: «Русскій мір» приніс страшне горе, тому належить назавжди порвати з цією закривавленою шовіністичною ідеологією".

"Дорогі владики, отці, брати і сестри! Ви, так само як і всі ми, страждаєте від російської навали. Кожна російська бомба, ракета, снаряд на українській землі остаточно вбивають міфи про «Святу Русь» та «триєдиний народ».

Багато з вас вже замислюються над тим, що далі неможливо перебувати в юрисдикції російського патріарха. Ви завжди декларували відданість канонам, а канони визначають, що в Україні має бути єдина Помісна Церква. Ми закликаємо вас стати на канонічний шлях – на шлях єдності.

Розуміємо, що для багатьох не просто буде йти цим шляхом. Тому пропоную: ті, хто вже готовий і бажає долучитися до Православної Церкви України – наші двері і наші серця відкриті для вас! Як окремі громади, так і цілі єпархії можуть зробити це, стати частиною Православної Церкви України. Хто не готовий до такого кроку – може виявити свій добрий намір спільним служінням з нами, як це прийнято між духовенством різних юрисдикцій, наприклад у країнах діаспори. Хто не може наважитися і на це – хоча би задекларуйте публічно вимогу до свого керівництва не просто перестати поминати ім’я Московського патріарха, але мати повну незалежність від Москви з якнайшвидшим внесенням до Статуту відповідних змін.

«Русскій мір» приніс на нашу землю страшне горе, тому належить назавжди порвати з цією закривавленою шовіністичною ідеологією.

До вірних Православної Церкви України та до наших прихильників я хочу поновити своє прохання, висловлене раніше: не піддавайтеся емоціям, дайте можливість нашим братам пройти шлях до єдності. Нам потрібне справді свідоме єднання, бо лише так воно буде правдивим і міцним", - йдеться у зверненні Предстоятеля ПЦУ.