Предстоятель ПЦУ у Полтаві вручив відзнаки імені преподобного Паїсія Величковського

Предстоятель ПЦУ у Полтаві вручив відзнаки імені преподобного Паїсія Величковського - фото 1
З нагоди дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського – небесного покровителя міста Полтави Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 28 листопада 2021 року очолив Літургію у рідному храмі преподобного – Свято-Успенському кафедральному соборі.

За повідомленням офіційного сайту ПЦУ, Митрополиту Епіфанію співслужили митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архиєпископ Харківський і Ізюмський Афанасій, архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк та духовенство єпархії.

На Богослужінні були присутні міський голова Полтави Олександр Мамай, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, інші представники влади та численні віряни.

Пролцнала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

На завершення Літургії відбувся урочистий молебень, а згодом Митрополит Епіфаній вручив лауреатам премії імені преподобного Паїсія Величковського дипломи та відзнаки.

Цьогоріч лауреатами премії стали настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Живописне Джерело» м. Києва протоієрей Валерій Семанцо (посмертно) – за вагомий внесок у відродження та утвердження Української Православної Церкви (номінація «Духовне відродження»), доктор історичних наук, доцент кафедри історії ім. проф. М.П.Ковальського Національного університету «Острозька академія» Андрій Смирнов – за значимі дослідження з історії Української Православної Церкви (номінація «Наука»), директорка Полтавського художнього музею (Галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка Ольга Курчакова – за розроблення та втілення мистецьких проєктів і розвиток музейної справи (номінація «Мистецтво»), поетеса, літератор і громадський діяч Ганна Антипович (номінація «Література») і підприємець Андрій Гурнік – за створення дискусійного клубу «Синтенція» та активну участь у духовно-інтелектуальному житті Полтавщини (номінація «Громадська діяльність»).

Окрім того, церковними нагородами відзначили меценатів і благодійників.