Предстоятель Православної Церкви України привітав новообраного Патріарха Болгарського

Новий Патріарх Болгарський Даниїл - фото 1
Новий Патріарх Болгарський Даниїл
Митрополит Епіфаній надіслав вітання Патріарху Болгарському Даниїлу, який був обраний на предстоятеля БПЦ 30 червня.

Очільник ПЦУ нагадав новому очільнику Болгарської Церкви про спільне минуле наших Церков.

"Дві наші Церкви є дочками Великої Церкви Христової в Константинополі, від якої Болгарський святий цар Борис і Київський святий великий князь Володимир прийняли хрещення для своїх народів, включивши їх у єдиний європейський цивілізаційний простір. І Болгарія, і Україна заплатили високу ціну за збереження та захист цього християнського та європейського вибору та свого унікального місця в історії", — йдеться у листі Митрополита Епіфанія, повний текст якого подаємо нижче:

Його Святості ДАНИЇЛУ,
Патріарху Болгарському, митрополиту Софійському,
Предстоятелю Болгарської Православної Церкви

Ваша Святосте!
Від імені Православної Церкви України та від себе особисто вітаю Вас з обранням та інтронізацією на святий престол Болгарських Патріархів.

Глава Церкви Господь наш Ісус Христос Своїм невимовним Промислом через соборний вибір покликав Вас на високе і відповідальне служіння Предстоятеля стародавньої і прославленої багатьма подвижниками і святими помісної Болгарської Православної Церкви. Вітаючи Вашу Святість з нагоди сходження на Патріарший престол, молитовно бажаю Вам міцного здоров’я, благословенних років плідного служіння на благо Церкви, благочестивого болгарського народу і всього Православ’я.

Дві наші Церкви є дочками Великої Церкви Христової в Константинополі, від якої Болгарський святий цар Борис і Київський святий великий князь Володимир прийняли хрещення для своїх народів, включивши їх у єдиний європейський цивілізаційний простір. І Болгарія, і Україна заплатили високу ціну за збереження та захист цього християнського та європейського вибору та свого унікального місця в історії.

Від початку поширення Христового Євангелія на наших землях між Церквами Болгарії та України існують глибокі духовні та культурні зв’язки. З вдячністю згадуємо покійного Патріарха Неофіта, який засудив російську агресію проти України та виявив співчуття до українського народу, який постраждав від геноцидної війни. Сподіваємось, що Ваша Святість і надалі підніме голос Болгарської Православної Церкви проти російських злочинів – в ім’я перемоги правди та справедливого миру для України, Європи та світу.

Молимося за вас і за Болгарську Православну Церкву і просимо ваших молитов за нашу Помісну Церкву та Україну.

З любов’ю у Христі –

ЕПІФАНІЙ,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Православної Церкви України