Предстоятель УПЦ Канади Митрополит Юрій вийшов на пенсію

Предстоятель УПЦ Канади Митрополит Юрій вийшов на пенсію - фото 1
Предстоятель Української Православної Церкви Канади Митрополит Юрій (Каліщук) у зв’язку з досягненням 70-річного віку зрікся керівництва Церквою і вийшов на пенсію.

Про це повідомляє сайт УПЦ Канади на Фейсбук.

Митрополит Юрій 33 роки прослужив у священному сані, з яких 21 рік - як єпископ і 11 років як шостий Предстоятель Церкви.

Як зазначає релігієзнавець Андрій Юраш, відповідно до Статуту УПЦК після відходу на спокій Глави Церкви відповідні обов‘язки у статусі Місцеблюстителя до часу скликанння наступного колекційного Собору виконуватиме старший за хіротонією єрарх, яким є на сьогодні єпископ Едмонтонський і Західної Єпархії Іларіон (Рудник).

Єпископ Іларіон, якому цьогоріч виповнилося 49 років, народився в Україні, у Львові. Навчався у Київській духовній семінарії та академіі. З часом навчання продовжив у Греції, де оволодів досконало грецькою мовою, та в Іллінойському університеті. В єпископському сані перебуває з 2005 року, член єпископату УПЦК - з 2007 року.

Був одним із двох єкзархіа Вселенського Патріарха в Україні у часі проведення переговорів стосовно надання Православній Церкві в Україні канонічної автокефалії.
Обрання нового очільника Церкви відбудеться, відповідно до положень Статуту, наступного року (але не пізніше липня), на 24-му Соборі УПЦК.

"Митрополит Юрій не лише розважливо і мудро кермував УПЦК більш як десятиріччя, але й незамінно і жертовно доклався до справи підтримки переговорних та іншого роду контактів з Константинопольською Церквою у справі визнання автокефалії Української Церкви, що було зреалізовано у проміжку 2015-2019 років. Митрополит Юрій неодноразово особисто приїжджав до України і численними публічними заявами та конкретними справами надихав українську громаду вірити у швидке і невідворотне зреалізування і досягнення сподівань, якими жили кілька поколінь українців", - наголошує Юраш.