• Головна
  • Новини
  • Предстоятель УПЦ КП вірить в об'єднання з Українською Греко-Католицькою Церквою...

Предстоятель УПЦ КП вірить в об'єднання з Українською Греко-Католицькою Церквою

09.04.2010, 12:50
Предстоятель УПЦ КП вірить в об'єднання з Українською Греко-Католицькою Церквою - фото 1
Об'єднання УГКЦ з Українською Православною Церквою цілком можливе і ймовірне, але при умові, що три гілки українського православ'я – УПЦ КП, УПЦ (МП) та УАПЦ – об'єднаються в єдину помісну Церкву, визнану у світі.

Fi.jpgКИЇВ – Об'єднання Української Греко-Католицької Церкви з Українською Православною Церквою цілком можливе і ймовірне. Однак це відбудеться лише тоді, коли три гілки українського православ'я – Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Православна Церка (Московського Патріархату) та Українська Автокефальна Православна Церква – об'єднаються в єдину помісну Церкву, яка буде визнана у світі. Таку думку 8 квітня на прес-конференції "Перспективи створення єдиної помісної Церкви в нових політичних умовах" оприлюднив предстоятель УПЦ КП, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, повідомляє УКРІНФОРМ.

На думку Патріарха, сьогодні, незважаючи на події початку дев'яностих років минулого століття, коли тривали суперечки про приналежність культових споруд, "склалися добрі відносини між Українською Православною Церквою і Українською Греко-Католицькою Церквою". "Тепер настало примирення, і ми дякуємо Богові за добрі стосунки", – підкреслив владика. Зараз, зазначив Патріарх Філарет, у середовищі греко-католиків є досить потужні сили, які хотіли б об'єднатися з Українською православною церквою.

За словами Предстоятеля УПЦ КП, для такого об'єднання мають визріти серйозні підстави насамперед серед вірян УГКЦ. Він нагадав, що понад шістсот років ці дві конфесії перебували в лоні однієї Церкви і лише чотириста – з політичних мотивів були розрізнені (на Брестській церковній унії 1596 року). "Роз'єднання відбулося не з релігійних причин, а з політичних, оскільки Україна на той час не мала своєї державності. Зараз, коли ми маємо свою державу, причини роз'єднаності відпали і почався процес на об'єднання", – зазначив владика.