Предстоятель УПЦ МП очолив урочистий молебень на Володимирській гірці та Хресний хід до Дня Хрещення Руси

Предстоятель УПЦ МП очолив урочистий молебень на Володимирській гірці та Хресний хід до Дня Хрещення Руси - фото 1
27 липня 2021 року, напередодні 1033-річчя Хрещення Руси та дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, Предстоятель УПЦ МП Митрополит  Онуфрій очолив святковий молебень біля пам’ятника Хрестителю Русі на Володимирській гірці у Києві.

За повідомленням офіційного сайту УПЦ МП, разом із Митрополитом молилися представники Антіохійської, Сербської Православних Церков та Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, єпископат, духовенство всіх єпархій Української Православної Цекрви, віряни УПЦ МП та групи іноземних паломників з Чорногорії, Грузії, Польщі та інших країн.

Після завершення молебню Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з вітанням та духовною настановою.

«Сердечно вітаю з Днем Хрещення Русі – Днем духовного народження нашого народу! Нехай Бог молитвами святого князя Володимира допомагає нам. Нехай Бог молитвами Пречистої Своєї Матері береже всіх нас!», – зазначив Предстоятель.

Після молебню відбувся Хресний хід центральними вулицями столиці.

Предстоятель УПЦ МП очолив урочистий молебень на Володимирській гірці та Хресний хід до Дня Хрещення Руси - фото 76246

 

Хресний хід супроводжують мощі святого князя Володимира та чудотворні ікони Пресвятої Богородиці, які було доставлено до столиці: Почаївська та Зимненська чудотворні ікони Божої Матері — з заходу нашої країни, Святогірська ікона Божої Матері — зі сходу, Касперівська ікона Божої Матері — з півдня і Любецька ікона Божої Матері — з північної частини України.

Предстоятель УПЦ МП очолив урочистий молебень на Володимирській гірці та Хресний хід до Дня Хрещення Руси - фото 76247

 

Біля поклінного хреста на вулиці Грушевського Митрополит Онуфрій разом з усім духовенством та мирянами помолився за упокій душ тих, хто, як сказано у повідомленні УПЦ МП, загинув у трагічних подіях лютого 2014 року.

В УПЦ МП інформують, що після завершення Хресного ходу чудотворні святині будуть доступні для поклоніння віруючим у храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври під час всенічного чуванння і всю ніч та наступного дня, 28 липня, під час Божественної Літургії.