Предстоятель УПЦ МП очолив урочистий молебень на Володимирській гірці та Хресний хід до Дня Хрещення Руси

27 липня, 14:53
Православні
Предстоятель УПЦ МП очолив урочистий молебень на Володимирській гірці та Хресний хід до Дня Хрещення Руси - фото 1
27 липня 2021 року, напередодні 1033-річчя Хрещення Руси та дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, Предстоятель УПЦ МП Митрополит  Онуфрій очолив святковий молебень біля пам’ятника Хрестителю Русі на Володимирській гірці у Києві.

За повідомленням офіційного сайту УПЦ МП, разом із Митрополитом молилися представники Антіохійської, Сербської Православних Церков та Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, єпископат, духовенство всіх єпархій Української Православної Цекрви, віряни УПЦ МП та групи іноземних паломників з Чорногорії, Грузії, Польщі та інших країн.

Після завершення молебню Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з вітанням та духовною настановою.

«Сердечно вітаю з Днем Хрещення Русі – Днем духовного народження нашого народу! Нехай Бог молитвами святого князя Володимира допомагає нам. Нехай Бог молитвами Пречистої Своєї Матері береже всіх нас!», – зазначив Предстоятель.

Після молебню відбувся Хресний хід центральними вулицями столиці.

Предстоятель УПЦ МП очолив урочистий молебень на Володимирській гірці та Хресний хід до Дня Хрещення Руси - фото 76246

 

Хресний хід супроводжують мощі святого князя Володимира та чудотворні ікони Пресвятої Богородиці, які було доставлено до столиці: Почаївська та Зимненська чудотворні ікони Божої Матері — з заходу нашої країни, Святогірська ікона Божої Матері — зі сходу, Касперівська ікона Божої Матері — з півдня і Любецька ікона Божої Матері — з північної частини України.

Предстоятель УПЦ МП очолив урочистий молебень на Володимирській гірці та Хресний хід до Дня Хрещення Руси - фото 76247

 

Біля поклінного хреста на вулиці Грушевського Митрополит Онуфрій разом з усім духовенством та мирянами помолився за упокій душ тих, хто, як сказано у повідомленні УПЦ МП, загинув у трагічних подіях лютого 2014 року.

В УПЦ МП інформують, що після завершення Хресного ходу чудотворні святині будуть доступні для поклоніння віруючим у храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври під час всенічного чуванння і всю ніч та наступного дня, 28 липня, під час Божественної Літургії.