Предстоятель УПЦ МП очолив єпархіальні збори духовенства Київської єпархії

Предстоятель УПЦ МП очолив єпархіальні збори духовенства Київської єпархії - фото 1
14 грудня 2022 року у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулися щорічні єпархіальні збори духовенства Київської єпархії УПЦ МП.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП. Засідання очолив Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Онуфрій.

Предстоятель УПЦ МП виступив з доповіддю.

Митрополит Онуфрій говорив про "зміни та доповнення до Статуту про управління Української Православної Церкви, які за його словами, засвідчили повну самостійність та незалежність Української Православної Церкви".

З цього приводу очільник УПЦ МП сказав наступне:

"Собор Української Православної Церкви затвердив зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви. Зокрема, зі Статуту вилучений пункт, що Українська Православна Церква є самокерованою частиною Руської Православної Церкви. Таким чином встановлено не лише адміністративну незалежність УПЦ, яка й до цього існувала, а й засвідчено відмежування від Московського Патріархату. Відповідно до ухвалених змін, Предстоятель Української Православної Церкви не є членом Священного Синоду Руської Православної Церкви, а постанови Соборів Руської Православної Церкви не є обов’язковими для Української Православної Церкви. Також зі Статуту вилучено пункт про поминання на богослужіннях у храмах нашої Церкви імені Патріарха Московського і всієї Русі. Відповідно до ухваленої форми поминання, Предстоятель Української Православної Церкви поминає усіх Предстоятелів Помісних Православних Церков, єпархіальний архієрей – Предстоятеля Української Православної Церкви, а на парафіях та в монастирях поминають єпархіального архиєрея. Така традиція існує в інших Помісних Православних Церквах".

Митрополит УПЦ МП згадав про засудження війни Росії проти України: "Собором Української Православної Церкви була прийнята постанова, в якій засуджена війна та висловлений заклик до мирних переговорів. Також виражена незгода з позицією Патріарха Кирила щодо війни в Україні".

Онуфрій у промові ПЦУ назвав "так званою" Православну Церкву України: "Окремо визначені умови, за яких можливий діалог з представниками так званої Православної Церкви України. Однією з таких умов є припинення захоплення храмів та примусових переводів парафій Української Православної Церкви".

Митрополит Онуфрій навів статистику в УПЦ МП.

Станом на грудень 2022 року в Київській єпархії діє 393 парафії (162 в м. Києві та 231 в області). Чотири парафії в області на чолі зі своїми настоятелями змінили конфесійну приналежність, перейшовши в «ПЦУ».

В єпархії налічується 471 храм, що має престол та 42 облаштованих для богослужіння приміщення.

На 303 парафіях богослужіння звершується частіше, ніж один раз на тиждень.

На парафіях та монастирях Київської єпархії несуть служіння 848 кліриків:

в м. Києві – 588 (467 священиків та 121 диякон);

в області – 274 (243 священики та 31 диякон).

Це на 19 кліриків більше ніж у 2021 році.

13 священнослужителів прийнято в клір Київської єпархії, 5 з яких прибуло з інших єпархій: Новокаховської, Херсонської, Бердянської.

Для Київської єпархії рукоположено 15 священників та 18 дияконів.

За ухилення в розкол та інші дисциплінарні порушення 7 кліриків заборонені у священнослужінні.

В єпархії продовжують діяльність 22 монастирі: 12 чоловічих (в тому числі Києво-Печерська Лавра) та 10 жіночих. В підпорядкуванні Митрополита Київського і всієї України перебуває 9 ставропігійних монастирів (серед яких Свято-Успенська Почаївська Лавра, 3 чоловічих і 5 жіночих).

У монастирях, в тому числі ставропігійних, у монашеському та іночеському чині несуть послух 1117 осіб: 688 в чоловічих і 429 у жіночих. 385 насельників чоловічих монастирів є рукоположеними у священний сан.

На кінець 2022 року в Київській єпархії діє 32 благочиння (15 в м. Києві, 16 в Київській області та 1 монастирське). Благочиння об’єднані в 11 вікаріатств (5 в м. Києві та 6 в Київській області).

Впродовж року було освячено чотири храми в Київські єпархії та один у Ставропігійному монастирі.

На Київщині під час активних бойових дій було зруйновано 4 храми та 15 храмів пошкоджено.

Зокрема, повністю згоріли:

  1. Свято-Миколаївський храм у с. Загальці;
  2. Хресто-Воздвиженський храм у смт Красятичі;
  3. храм на честь апостола Андрія Первозванного в м. Гостомель;
  4. Свято-Успенський храм (облаштоване приміщення) у с. Мрія.

Зокрема, йшлося про підготовчу роботу до мироваріння у Києво-Печерській Лаврі, відкриття парафій УПЦ за кордоном.

Митрополит Онуфрій доповів також про соціальне служіння Церкви на Київщині.