Предстоятель УПЦ МП знайшов заміну митрополиту-колаборанту Роменському

Митрополит Роменський і Буринський Іосиф (у миру Масленніков Олексій Олександрович)  - фото 1
Митрополит Роменський і Буринський Іосиф (у миру Масленніков Олексій Олександрович)
Митрополита Конотопського і Глухівського УПЦ МП Романа (Кимовича) призначили тимчасово керувати кафедрою митрополита-втікача Роменського Іосифа (Масленнікова).

Відповідний Указ, який підписав Предстоятель УПЦ МП Онуфрій, оприлюднив на Фейсбуці священик Андрій Пінчук.

"Визначенням Нашим від 17 жовтня 2022 року, Ви призначаєтесь тимчасово керуючим Роменською єпархією Української Православної Церкви, - йдеться у документі.

Предстоятель УПЦ МП знайшов заміну митрополиту-колаборанту Роменському - фото 101087

 

Як зазначив о. Андрій призначати керівника єпархії може лише Синод.

"І ще особливість - призначити постійного керуючого єпархією може лише Синод, який, сподіваюсь, і прийме на найближчому засіданні кадрові рішення стосовно призначень постійних керуючих Ізюмською та Роменською кафедрами. Але обов‘язок Блаженнійшого - до визначення Синодом призначити на осиротілу кафедру (де духовно помер єпископ від русмирівського зілля) тимчасового керуючого", - наголосив священик.

Нагадаємо, митрополит Роменський і Буринський Іосиф (Масленніков) під час повномасштабної війни в Україні втік до Росії.

Миторополит Масленніков, до слова, не єдиний єрарх-втікач з УПЦ МП.

У вересні цього року Предстоятелю УПЦ МП Онуфрію вже доводилося вирішувати делікатне кадрове питання - призначити митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія (Легкого) керуючим осиротілою Ізюмською єпархією. На цій кафедрі він замінив архиєрея Єлісєя (Іванова),- єрарха-колаборанта, який після наступу ЗСУ втік з України разом із російськими окупантами.