Предстоятелів ПЦУ та УГКЦ закликають об'єднатися у спільній Літургії

04 березня, 10:08
Міжконфесійне
Предстоятелів ПЦУ та УГКЦ закликають об'єднатися у спільній Літургії - фото 1
Заступник голови Літургійної комісії УГКЦ о. д-р Василь Рудейко звернувся до очільників двох Церков Київської традиції, щоби вони ініціювали спільну Літургію у святій Софії і молилися за Україну.

За його словами, озвученими на фейсбук-сторінці, "українці подають подивугідні чуда і знаки єдності". Він вважає, що на рівні вірян Київська Церква "єдина як ніколи".

"Християнські Церкви роз'єднались не у Києві, але вони можуть у Києві об'єднатись", — вважає священнослужитель УГКЦ.

Подаємо текст повністю:

У нас Вітчизняна війна, яка заодно є і Третьою світовою. Це видно із того, наскільки світ об'єднався довкола України і підтримує нас у нашій боротьбі за незалежність. Українці подають подивугідні чуда і знаки єдності.
Традицією Київської Церкви від її початків у такі часи була молитва у центральній церкві - у святій Софії. Нині час Київській Церкві знову зробити чудо - молитись перед нерушимою стіною. Я зумисне говорю про Київську церкву в однині. Бо на рівні її вірян нині вона єдина як ніколи.
Я прошу, молюся і благаю, щоб Дух Святий зійшов на предстоятелів нашої Церкви і хтось із них - блаженніший Святослав чи блаженніший Епіфаній - кому Дух дасть - вийшов із ініціативою спільної Літургії у святій Софії. Я прошу, молюся і благаю, щоб на цій Божественній Літургії поминали не лише папу Римського і вселенського патріарха, а всіх православних патріархів.
Християнські церкви роз'єднались не у Києві, але вони можуть у Києві об'єднатись. Не політичними заявами про об'єднання, а спільною молитвою і причастям, яке звершить і своєю рукою подасть їм Христос, а через них усім людям, згідно із текстом прекрасної молитви з Божественної Літургії св.Йоана Золотоустого.
Просимо, молимо і благаємо, зішли Духа Твого на нас ...