Предстоятель ПЦУ розповів, який річний бюджет Церкви і звідки беруться гроші

Предстоятель ПЦУ розповів, який річний бюджет Церкви і звідки беруться гроші - фото 1
Православна Церква України живе на пожертви спонсорів. "Ми живемо так, щоб закрити витрати”, - сказав очільник ПЦУ в інтерв’ю Liga.net.

“Київська митрополія не бере внески з регіонів. У нас цього немає. Так, на місцях парафії перераховують гроші єпархіям, але єпархії не платять в центр на утримання митрополії. Живемо на пожертви і коштом допомоги спонсорів”, - пояснив Митрополит Епіфаній.

Велика частина цих коштів йде на утримання академії, в якій навчаються безкоштовно: “У нас бюджети невеликі, в рік бюджет – близько $1 000 000. Я маю на увазі центр і центральні органи управління. У порівнянні з РПЦ… Це 30 млн грн на рік, не такий великий бюджет… У кожній єпархії – свої бюджети”, - пляснив першоєрарх і додав: "Свого Новинського у ПЦУ немає, хоча великі пожертвування бувають.
Так, одна жінка, за словами Предстоятеля ПЦУ, пожертвувала мільйон гривень.

Глава ПЦУ наголосив, що не любить брати у спонсорів готівку: “У мене є позиція – не брати гроші. Якщо люди приходять і хочуть допомогти, наприклад з реставрацією, я прошу: беріть майстрів і з ними розраховуйтесь. Люди тоді бачать, що дають на справу”.

Навідміну від РПЦ, за словами Митрополита Епіфанія, ПЦУ не веде бізнес на мільярди. Разом з тим, владика не виключає, що в майбутньому, якщо буде на це ресурс, розглянуть питання започаткування бізнесу для покриття потреб Церкви.

"Можливо, це питання часу. Можливо, з часом виникне питання свого, наприклад, свічкового заводу", – не виключає він. Але, додає, є проблема. Будь-які церковні речі, від ікон до натільних хрестиків, зараз можна купити мало не в будь-якому супермаркеті. Конкурувати з ними немає сенсу.

Побудувати той самий свічковий завод – це треба вкласти мільйон доларів. Щоб він був повноцінним і міг конкурувати. Священики в парафіях намагалися створювати маленькі. Але вони навіть у ціні не можуть конкурувати з мас-маркетом. І потім закриваються, – говорить Епіфаній.

Митрополит Епіфаній не відкидає ідею церковного заробітку, який допоможе підтримувати розвиток Церкви: "Ми думаємо. Були пропозиції створити ювелірні майстерні. Але поки ресурсу на це немає".