• Головна
  • Новини
  • Префект Конгрегації Віровчення у Ватикані зустрівся з провідником послідовників Марселя Лефевра...

Префект Конгрегації Віровчення у Ватикані зустрівся з провідником послідовників Марселя Лефевра

24.09.2014, 16:16
Префект Конгрегації Віровчення у Ватикані зустрівся з провідником послідовників Марселя Лефевра - фото 1
Вже протягом п’яти років з неабиякими труднощами триває відповідний діалог.

Ватикан_1.JPG23 вересня 2014 р., в осідку Конгрегації Віровчення відбулася зустріч між кардиналом Ґерхардом Мюллером, Префектом цього ватиканського відомства, та Монсеньйором Бернаром Фелле, Генеральним настоятелем Священичого братства святого Пія Х, яке згуртовує послідовників архиєпископа Марселя Лефевра.

За повідомленням Радіо Ватикан, двогодинна зустріч пройшла у щирій атмосфері. Під час розмов обговорено деякі проблеми доктринального та канонічного характеру, досягнуто порозуміння у тому, щоб і надалі, крок-за-кроком, прямувати до подолання труднощів й осягнення повного поєднання.

Ватикан_2.JPGБратство святого Пія Х було засноване 1970 року архиєпископом Марселем Лефевром, об’єднавши так званих католиків-традиціоналістів, які не прийняли реформ, введених Другим Ватиканським Собором. Після смерті засновника у 1991 році його очолив монсеньйор Бернард Фелле. Три роки раніше, 30 червня 1988 року, він та троє інших священиків, отримали без папського благословення єпископські свячення з рук архиєпископа Марселя Лефевра і, тим самим, опинилися під екскомунікою силою самого права, тобто були відлучені від Католицької Церкви. Наступного дня, 1 липня 1988 року Конгрегація в справах Єпископів видала формальне підтвердження цього покарання. 

Папа Бенедикт XVI, прагнучи подолати розкол з Братством святого Пія Х, 29 серпня 2005 року зустрівся з монсеньйором Бернардом Фелле, висловивши при цьому своє бажання того, як поступово і в слушний час розв’язувати згадану проблему. Через декрет Конгрегації в справах єпископів, датований 21 січня 2009 року, він скасував екскомуніку, якою були покарані чотири згадані єпископи, бажаючи, щоб якнайшвидше прийшов момент повного примирення та повної єдності. Відтоді, вже протягом п’яти років з неабиякими труднощами триває відповідний діалог, за який з боку Апостольської Столиці відповідає Папська Комісія Ecclesia Dei, що діє при Конгрегації Віровчення.