Прем’єр-міністр Хорватії прочитав лекцію студентам УКУ на тему «Майбутнє Європи»
До складу хорватської делегації також увійшли міністр закордонних та європейських справ Гордан Грлич-Радман (Gordan Grlić-Radman), міністр науки та освіти Радован Фукс (Radovan Fuchs), міністр економіки та сталого розвитку Республіки Хорватія Томіслав Чорич (Tomislav Ćorić), Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Україні Аніца Джамич (Anica Djamić), керівник Офісу прем’єр-міністра Звонимир Фрка-Петешич (Zvonimir Frka-Petešić), заступниця керівника Офісу прем’єр-міністра Тена Мішетич (Tena Mišetić), речник уряду Хорватії Марко Міліч (Marko Milić), спеціальний радник прем’єр-міністра Хорватії з питань зовнішньої політики Владіміром Дробняк (Vladimir Drobnjak), другий секретар Посольства Хорватії в Україні Горан Прокопец (Goran Prokopec), Почесний консул Республіки Хорватія в Західному регіоні Віталій Запухляк.
У межах візиту делегація зустрілася з ректором Українського університету о. Богданом Прахом та проректоркою зі стратегічного розвитку Софією Опацькою, проректором з академічних питань Дмитром Шеренговським та керівницею Відділу міжнародних академічних зв’язків Галиною Процик.
Відтак прем’єр-міністр Андрей Пленкович прочитав для студентів УКУ лекцію на тему «Майбутнє Європи». За словами Андрея Пленковича, Хорватія має багато спільного з Україною – обидві країни здобули незалежність 30 років тому. Позаду у Хорватії війна, втрата і повернення територій, політичне протистояння, і найголовніше – становлення республіки як члена НАТО та ЄС.
Прем’єр-міністр також розповів, що в Хорватії було чимало схожих з Україною проблем, серед яких погане економічне становище, міграція, корупція та брак прозорості. Проте уряд працював над реформами для зміцнення верховенства права та боротьби з корупцією. Такі дії високо оцінив Європейський Союз.
Після лекції прем’єр-міністр відповідав на запитання студентів: як українцям об’єднатись, перетнувши межу протиріч заради подальшого розвитку країни; як бути тим країнам, які не так швидко розвиваються у сфері інновацій як-от США та Західна Європа; які поради би дали молодому поколінню для покращення становища України тощо?
Наостанок Андрей Пленкович побажав студентам УКУ ентузіазму в навчанні та нових ідей для розвитку Європи й України.
Нагадаємо, що Пленкович очолює уряд Хорватії з жовтня 2016 року. Востаннє глава уряду Хорватії був у Києві в серпні 2021 року, коли він приїжджав на саміт «Кримської платформи».
Напередодні, 8 грудня, під час зустрічі президент України Володимир Зеленський та Андрей Пленкович підписали спільну Декларацію щодо європейської перспективи України, а також провели перемовини української та хорватської сторін у розширеному форматі.