Президент на Соборі ПЦУ: Ми відбудуємо зруйновані храми, де лунатиме молитва за Україну, за народ, за військо

28.07.2023, 11:23
Держава
Президент на Соборі ПЦУ: Ми відбудуємо зруйновані храми, де лунатиме молитва за Україну, за народ, за військо - фото 1
Вітаючи 27 липня у Святій Софії Київській Помісний Собор ПЦУ, перший від часу отримання Томосу про автокефалію у 2019 році, Володимир Зеленський підкреслив: “Ворожі ракети й снаряди не зіб’ють нас з цього шляху, ми відбудуємо зруйновані храми, де лунатиме молитва за нашу Україну, за її народ, за її військо”.

Про це повідомляє офіційний сайт ДЕСС.

“У надважкі часи суворих випробувань, які принесло Україні повномасштабне російське вторгнення, Церква завжди зі своїм народом, – нагадав у своєму привітанні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. – На фронті й в тилу; з тими, хто потребує благословення на захист країни, хто очікує на духовну й психологічну підтримку, з тими, кого агресор позбавив домівки і хто шукає допомоги й розради”.

Помісний Собор заслухав доповідь Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія, було розглянуто низку актуальних питань з життя Церкви та схвалено відповідні рішення.

Окрім затвердження Постанови Архиєрейського Собору ПЦУ про календарне питання та остаточного схвалення переходу на Новоюліанський календар з 1 вересня цього року, Собор засвідчив бажання і готовність Помісної Церкви вести діалог, мета якого – досягнення єдності українського Православ’я навколо Київського престолу на засадах Томосу про автокефалію. Також помісний Собор підтримав Предстоятеля ПЦУ в питанні незалежності Церкви від зовнішніх впливів на церковне життя і церковне управління.

Загалом у Помісному Соборі взяв участь 161 делегат.