Президент вручив посмертний орден "За заслуги" ІІ ступеня Мілана Шашіка його наступнику

28.09.2020, 11:05
Держава
Президент вручив посмертний орден "За заслуги" ІІ ступеня Мілана Шашіка його наступнику - фото 1

Під час робочої поїздки на Закарпаття президент України Володимир Зеленський відвідав Хрестовоздвиженський греко-католицький кафедральний собор у місті Ужгороді, який є пам’яткою архітектури національного значення Закарпаття.

Про це повідомили в Офісі Президента.

Там він вручив орден "За заслуги" ІІ ступеня, яким було відзначено Мілана Шашіка, його послідовнику – апостольському адміністратору Мукачівської греко-католицької єпархії єпископу Нілу.

Державна нагорода була присвоєна Мілану Шашіку посмертно 20 липня 2020 року за багаторічну плідну церковну, благодійну та милосердницьку діяльність.

Владика Мілан освятив 160 храмів і каплиць, висвятив 154 нових єпархіальних священиків.

«Завдяки владиці Мілану Шашіку Мукачівська греко-католицька єпархія утвердилася як одна з найвпливовіших церковних структур в області, посідає друге місце за кількістю релігійних організацій і вірян», – зазначив Володимир Зеленський під час спілкування з єпископом Нілом та настоятелем кафедрального собору Іваном Тидіром.

Глава держави наголосив, що потрібно пам’ятати кожну людину, яка розвивала місцеві громади та в складний час направляла до спільної роботи, «до того, що об’єднує нас усіх як українців, як людей».