Президент Зеленський нагородив митрополита УГКЦ Бориса Ґудзяка хрестом Івана Мазепи

22 вересня, 08:45
Держава
Президент Зеленський нагородив митрополита УГКЦ Бориса Ґудзяка хрестом Івана Мазепи - фото 1
У Вашингтоні 21 вересня в рамках візиту Президента Володимира Зеленського до США відбулася церемонія нагородження осіб за «вагомий особистий внесок у зміцнення міждержавного співробітництва, підтримку державного суверенітету та територіальної цілісності України, популяризацію Української держави у світі». Митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк отримав відзнаку Президента України – Хрест Івана Мазепи.

Про це інфомує пресслужба Філадельфійської митрополії УГКЦ.

Під час церемонії нагородження, яка відбулася в приміщенні Національного Архіву США, Перша Леді України Олена Зеленська зазначила: «Маю честь знати архиєпископа Бориса Ґудзяка особисто. Його знають тисячі українців – військові, переселенці та багато інших, кому він допомагає, а також молодь, яка завдяки йому отримує чудову освіту».

«Україна захищає цінності – такі як право на життя та особистість. Це не лише фізичні речі, а й нематеріальні цінності. Захисники України – дуже різні люди – різних поглядів, релігійних переконань, або ж взагалі нерелігійні. Проте всі вони чітко відчувають, що борються зі злом, із найгіршим, що може народитися в нутрі людини – свідомим намаганням вбити, знищити, захопити й зробити рабами. Тому це ще й духовна битва. Щиро дякую усім, хто бореться разом з нами у вимірі духовному та ціннісному», - наголосила Олена Зеленська.

Президент Зеленський нагородив митрополита УГКЦ Бориса Ґудзяка хрестом Івана Мазепи - фото 121502

Хрест Івана Мазепи — державна нагорода України — відзнака Президента України, що встановлена для відзначення громадян за значний внесок у відродження національної культурно-мистецької, духовної, архітектурної, військово-історичної спадщини, заслуги у державотворчій, дипломатичній, гуманістичній, науковій, просвітницькій та благодійній діяльності.