Президент Зеленський вважає, що Путін питаннями Церкви і мови затягує припинення війни

Президент Зеленський вважає, що Путін питаннями Церкви і мови затягує припинення війни - фото 1
Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Agence France-Presse, Reuters та Associated Press наголосив, що глава Російської Федерації навмисне не хоче з ним зустрічатись, щоб обговорювати шляхи припинення війни і відтягує цю проблему різними питаннями, серед яких, російська мова і Церква. За словами президента, спочатку треба припинити війну, а потім говорити про ці питання.

Інтерв’ю поширив офіційний сайт Глави держави.

"Коли люди хочуть закінчити війну, нормалізувати відносини, вони кажуть: так бог з нею, з тією аджендою, давай зустрінемося, давай, поїхали…. Президент Путін сказав, що він готовий до зустрічі, і я вважаю, що зустріч буде. Сьогодні, я не знаю причин, але вони занадто відтягують. Та відтягуванням питання не вирішити. Порушують питання російської мови, церкви тощо…У мене тут дуже відкрита позиція: якщо хочете поваги до російської мови – поважайте українську. Ми хочемо поваги до шкіл", – сказав Володимир Зеленський.

"…ми з Росією вже дорослі. Ми розуміємо, що за чим повинні робити. Тому коли говорять про церкву чи про мову, я думаю: у нас війна. Давайте вирішимо питання – що спочатку? Є конкретика: закінчимо війну, хочемо налагодити відносини. Скільки можна? Це ж покоління будуть (страждати. – Ред.). Хочуть вони чи не хочуть – це вже потім. Ось про що розмова", – підкреслив Президент.