Президента закликають підтримати законопроект 8221 про заборону діяльності УПЦ МП

26.11.2022, 15:30
Держава
Президента закликають підтримати законопроект 8221 про заборону діяльності УПЦ МП - фото 1
Президента Володимира Зеленського закликають розірвати договір оренди Києво-Печерської лаври з УПЦ Московського Патріархату.

Відповідну петицію під назвою “Підтримати законопроект 8221 та негайно його розглянути” розмістив Олексій Гончаренко.

"Прошу президента України підтримати законопроект 8221, що передбачає заборону діяльності установ, які підпорядковуються країні-агресору. У законопроекті передбачається дострокове припинення всіх документів оренди, найму чи лізингу з даною установою, а також з юридичними особами, власником, учасником, акціонером яких вона є.

Тому разом з громадськістю просимо президента України звернутися до Верховної Ради з проханням невідкладно розглянути законопроект, який передбачає дострокове припинення договорів оренди та повернення всіх обʼєктів власності, які орендує дана установа до власності держави.

Це допоможе повернути до власності держави такі знакові обʼєкти, як Києво-Печерську, Свято-Успенсько Почаївську та Святогірську Лавр", - йдеться у петиції.

Це вже третя аналогічна петиція за останні 6 років.

Як РІСУ інформувала, 24 листопада, на сайті Верховної Ради України оприлюднили текст законопроекту №8221 про заборону діяльності Російської Православної Церкви (РПЦ) на території України. Законопроект поданий до ВРУ 23 листопада з ініціативи нардепа Миколи Княжицького, фракція Європейська Солідарність.

Автори законопроекту №8221 “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій” пропонують заборонити як діяльність самої РПЦ, так і всіх пов’язаних із нею юридичних осіб. Дію усіх документів, пов’язаних з використанням РПЦ майна, яке належить Україні, пропонують припинити достроково.

У документі також зазначається, що релігійна організація, в тому числі релігійна громада, може використовувати в своїй назві слово «православний» або «православна» у відповідних відмінках виключно у випадку, якщо ця релігійна організація у канонічних та організаційних питаннях підлегла Православній Церкві України.

Законопроект передбачає наступні положення:

- встановлюються заборона діяльності на території України Російської Пправославної Церкви, релігійних організацій (об’єднання), які безпосередньо або як складові частини іншої релігійної організації (об’єднання) входять до структури (є частиною) Російської Православної Церкви, а також релігійних центрів (управління), які входять до складу чи визнають (декларують) у будьякій формі підлеглість у канонічних, організаційних, інших питаннях Російській Православній Церкві;

- передбачається, що всі правочини пов’язані з використанням майна (оренди, найму, лізингу тощо), строк дії яких не закінчився, укладені між резидентами України з відповідною заборонено іноземною релігійною організацією, а також з юридичними особами, власником, учасником, акціонером яких вона є, припиняються достроково;

- встановлюються особливості найменування релігійних організацій, зокрема, можливість релігійної організації використовувати в своїй назві (як повній так і скороченій), найменуванні слово «православний» або «православна» у відповідних відмінках виключно у випадку, якщо ця релігійна організація у канонічних та організаційних питаннях підлегла Православній Церкві України.