Президентку Карітасу України обрано Заступницею Президента Карітасу Європи

13 травня, 16:30
Суспільство
Президентку Карітасу України обрано Заступницею Президента Карітасу Європи - фото 1
Регіональна конференція мережі «Карітас Європи», яка завершилася в Афінах, відбулася в контексті війни в Україні та спричинених нею гуманітарних проблем. У ній взяли участь Президентка Карітасу України Тетяна Ставнича та Виконавчий директор Карітас-Спес отець В’ячеслав Гриневич, які ознайомили делегатів з реаліями війни на місцях. Тетяну Ставничу обрано Заступником Президента Карітасу Європи на період від 2023 до 2027 року. Українське представництво увійшло до Виконавчої та Представницької рад цієї мережі.

У четвер, 12 травня 2022 р., в Афінах завершилася щорічна Регіональна конференція мережі «Карітас Європи». Її учасники – 124 делегати з 39 країн – обрали новий Виконавчий комітет і підтвердили на другий термін на посаді президента цієї мережі отця Міхаеля Ландау, очільника Карітасу Австрії. Про це повідомояє Радіо Ватикану

Регіональна конференція, організована Карітасом Греції, відбулася в контексті триваючої в Україні війни та спричинених нею гуманітарних проблем. Було організовано сесію солідарності та підтримки, а також хвилину молитви за мир.

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш надіслав учасникам конференції відеозвернення, в якому вказав на важливість ролі Карітасу Європи у подоланні руйнівних наслідків численних криз, таких як зміни клімату, пандемія COVID-19, а також війна в Україні. «Ваші зусилля задля миру та справедливості та ваш внесок у боротьбу з бідністю та нерівністю важливіші, ніж будь-коли раніше», – наголосив він.

Президентку Карітасу України обрано Заступницею Президента Карітасу Європи - фото 93119

 

Ключовими словами під час сесій конференції були “мир”, “солідарність” і “місія”. У ході тематичних засідань делегати обговорювали питання пріоритетів у своїй праці в майбутньому та проголосували за основні рекомендації, в яких йдеться про залучення до місцевих консультативних комітетів осіб, що отримують допомогу від Карітасу; про зміцнення участі Карітасу в місії Церкви; про сприяння залученню молоді та жінок до структур цієї організації на всіх рівнях, включаючи управління. Ці рекомендації будуть включені у втілення Стратегічних напрямних на 2021-2028 роки.