Прихильники УПЦ МП не пускають у Києво-Печерську лавру міністерську комісію

30 березня, 11:12
Суспільство
Прихильники УПЦ МП не пускають у Києво-Печерську лавру міністерську комісію - фото 1
УПЦ МП 29 березня такі не вибралась із Києво-Печерської лаври. Хоча саме напередодні закінчився термін дії договору оренди храмів. Вранці четверга, 30 березня, священики Московського Патріархату продовжили служіння в лаврі.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

Вранці до Києво-Печерської лаври прибула комісія з Міністерства культури, яка має оглянути й офіційно прийняти майно лаври. Однак, прибічники МП зібралися біля входу, намагаючись не пропустити членів комісії.

"Ми зайшли на територію, оглянули будівлю зовні, а в середині вона зачинена. Ніхто не знає, де ключ. Складемо акт, що сьогодні ми не змогли потрапити, послухаємо пісні, може ще станцюють люди. Це ж нормально", – розповів член комісії Олександр Овчар.

За словами учасниці комісії Мар'яни Томин, будівля зачинена з середини.

"Ми прийшли з комісією і мали зайти до 111 корпусу й розпочати перевірку. Люди моляться, співають. З невідомих нам причин корпус закритий. Ми зафіксуємо усі ці речі й будемо продовжувати нашу діяльність", – сказала представниця комісії.

За її словами, працювати комісія планує впродовж трьох місяців, тому там не втрачають надії все ж потрапити до будівель монастиря.

Пізніше до своїх прибічників вийшов митрополит УПЦ МП Павло Лебідь. Він сказав їм, що ніхто не має права зайти в лавру, закликав молитися й не вестися на провокації. Вкотре запевнив, що "ніхто звідси не піде".
Схоже, Павла не почули його ж священики, один з яких пригрозив "побити палицею" журналістів.
Митрополит УПЦ МП Павло пізніше сам накинувся на журналістку українського телеканалу. Він штовхнув жінку, сказав, що "не запрошував її сюди", лавра – "не державна установа".

Він не на жарт розійшовся, погрожує журналістам побиттям палицею. А коли його запитали, чому погрожує, відповів, що "це не я погрожую, це ти погрожуєш". Журналіст запитав, кого Павло збирається побити. Той відповів: "Тебе".

Прийшовши до вірян, митрополит заявив, що навколо "дуже багато біснуватих", але, мовляв, нічого страшного.

Тим часом прихильники УПЦ МП продовжують вивозити майно із території лаври. Представники заповідника перевіряють автівки, слідкують, щоб не вивозили старовинні речі, які внесені до музейного фонду.

Прихильники УПЦ МП не пускають у Києво-Печерську лавру міністерську комісію - фото 111347
Прихильники УПЦ МП не пускають у Києво-Печерську лавру міністерську комісію - фото 111348
Прихильники УПЦ МП не пускають у Києво-Печерську лавру міністерську комісію - фото 111349