• Головна
  • Новини
  • Прихильники УПЦ МП знесли найдавнішу на Поділлі «козацьку» дерев’яну церкву...

Прихильники УПЦ МП знесли найдавнішу на Поділлі «козацьку» дерев’яну церкву

04.03.2020, 10:15
Прихильники УПЦ МП знесли найдавнішу на Поділлі «козацьку» дерев’яну церкву - фото 1
Покровська "козацька" дерев'яна церква в селі Лозова Шаргородського району Вінницької області, яку було побудовано у 1700-1702 роках, має статус пам’ятки національного значення. Але днями краєзнавці помітили, що замість 300-літньої церкви на її місці стоїть новобудова.

Покровська "козацька" дерев'яна церква в селі Лозова Шаргородського району Вінницької області, яку було побудовано у 1700-1702 роках, має статус пам’ятки національного значення. Але днями краєзнавці помітили, що замість 300-літньої церкви на її місці стоїть новобудова, повідомляє "Релігія в Україні".

«Красуня та берегиня духу свободи України проіснувала 314 років такою, як на 1 фото. Потім - руйнація, будівельні риштування і нова "репліка" - останні 4 фото», – пише у Фейсбуці Наталія Пудайло зі спільноти "Подільські мандри".

«Кожну лекцію, кожен виступ про національну архітектуру 18 ст. я починав, згадуючи цю невеличку, але особливу церковцю. Тепер - пустка! Хто ми тепер без неї?», – коментує руйнування церкви екс-голова Ради у справах релігій при Кабінеті міністрів України Арсен Зінченко.

Покровський храм в с. Лозова займає громада Шаргородського благочиння Могилів-Подільської єпархії УПЦ МП, яка і замінила церкву на нову.

«Ми прибули до Лозової в той час, коли стара Покровська церква перестала існувати. Вона була розібрана, тому що… да она вся гнилая, вот и разобрали - теперь соберем новую, из нових брёвен и будет как новая…, розповіли дядьки з бензопилою, розпилюючи колоди старого зрубу. Так, деякі з них виглядали дуже погано, але, більшисть (заминивши трухляві) ще можно було би використовувати, і це була би автентична, стара церква, з заміною пошкодженого… Як там було далі - ми не знаємо, стверджувати, що старі колоди були використані у відновленій церкві, не можемо, бо бачили, як їх знищують. Коли розбирають старі зруби з метою їх перезібрати - їх маркують, роблять карту понівеченого - ми цього теж не побачили...Також не відома доля старого іконостасу, живий, чи вже “…как новый…”», – йдеться 11 лютого 2020 р. на сторінці проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина".