Прикордонники затримали єрарха УПЦ МП з недійсними документами та передали його СБУ, - ЗМІ

24 березня, 17:49
Суспільство
Прикордонники затримали єрарха УПЦ МП з недійсними документами та передали його СБУ, - ЗМІ - фото 1
На в'їзді до Києва прикордонники виявили архиєпископа УПЦ МП з тісними московськими зв’язками та недійсними документами.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Державну прикордонну службу та співрозмовника УП в правоохоронних органах.

Під час перевірки особи на можливу антиукраїнську діяльність, військовослужбовці ДПСУ виявили листування священнослужителя з абонентами РФ.

Серед десяти останніх контактів у месенджері чоловіка, троє були з підписом "Москва". У листуванні з абонентом, у якого російський номер телефону, архиєпископ скаржиться, що поїхав би з України, але "…квартири і "шмутки" тримають".

Прикордонники затримали єрарха УПЦ МП з недійсними документами та передали його СБУ, - ЗМІ - фото 111017

"Надалі прикордонники з’ясували, що паспорт громадянина України, який пред’явив "батюшка", недійсний. Крім того, у відкритих джерелах є чимало публікацій, де вказана особа фігурує в майнових скандалах.

Наразі архиєпископа УПЦ МП передали співробітникам СБУ для подальшої перевірки та прийняття правового рішення щодо нього".

За даними джерела УП в правоохоронних органах, викритим симпатиком "руского міра" є архиєпископ УПЦ МП Бучанський, вікарій Київської єпархії Пантелеймон (Бащук).

Раніше на в’їзді до Києва затримали священика УПЦ МП, у підвалі якого окупанти утримували волонтерів.

В грудні 2022 року священнослужителя, що сповідує антиукраїнську позицію, викрили на в’їзді в Київ під час перевірки автобуса, який прямував із Харкова.