Принцеса Швеції Софія відвідала пасхальну україномовну Літургію

Принцеса Швеції Софія відвідала пасхальну україномовну Літургію - фото 1
За ініціативи лютеранської Церкви Швеції та її архиєпископа Антʼє Йекелін у найголовнішому соборі країни в місті Уппсала 24 квітня відбулася православна Літургія та освячення пасок. Літургію звершив відомий український богослов архимандрит Кирило Говорун у співслужінні з іншими кліриками Швеції.

Пізніше у той самий день пасхальне богослужіння було звершене у королівській каплиці, розташованій у королівському палаці у Стокгольмі. Воно пройшло під патронатом Його Величності Короля Швеції Карла XVI Густава, який особисто долучився до його планування, повідомляє LB.ua.

Від королівського дому Швеції у ньому взяла участь Принцеса Софія, яка на початку привітала близько пʼятисот українців, що тут зібралися.

Принцеса Швеції Софія відвідала пасхальну україномовну Літургію - фото 92147

 

Пасхальну вечірню також звершив архимандрит Кирил Говорун за сприяння інших православних юрисдикцій у Швеції.

На богослужінні також був присутній Посол Андрій Плахотнюк з дружиною.

Принцеса Швеції Софія відвідала пасхальну україномовну Літургію - фото 92150

 

Принцеса Швеції Софія відвідала пасхальну україномовну Літургію - фото 92129

Унікальність обох богослужінь у тому, що вони здійснювалися вперше в місцях, які мають особливе символічне значення для шведів. Уппсальський собор – один з найдавніших у країні, де, починаючи з XII століття, ховали її королів. Приблизно у той самий час була заснована королівська каплиця, яку у її теперішньому вигляді було відбудовано у XVII столітті. В ній зазвичай молиться королівська родина та працівники палацу. На Великдень вона прийняла чисельну українську громаду Швеції.

Принцеса Швеції Софія відвідала пасхальну україномовну Літургію - фото 92146 Світлини Володимира Павелка для Kungahuset.