Призначено нового вікарія українського православного вікаріату Румунії

Призначено нового вікарія українського православного вікаріату Румунії - фото 1
1 серпня 2021 року отець Ніколае Лаурук офіційно призначений вікарієм Українського православного вікаріату в Румунії. Вікарій Ніколае Лаурук відслужив першу Літургію в храмі в Рускові, округ Марамуреш, на свято славного пророка Іллі. Літургію відправляли як румунською, так і українською мовами.

Про це повідомляє ДФУ з посиланням на orthodoxtimes.com.

Наприкінці Літургії о. Ніколай Лаурук представив колишнього вікарія о. Йоан Пітура та подарував останньому ікону святого Йоана Руського, що містить частинку мощей святого. Новий вікарій висловив попереднику вдячність за 30 років служіння вікарієм Українського православного вікаріату.

Український православний вікаріат, — це адміністративно-територіальна одиниця, канонічно залежна від Румунського Патріархату, присвячена українським православним вірянам, які проживають у Румунії. Вони беруть участь у службах, які відбуваються українською мовою.

Зараз вікаріат базується в місті Сигіт (повіт Марамуреш), який містить віруючих з північної частини країни (Марамуреш, Трансільванія, Крішана, Банат).

У 1952 році Український православний вікаріат був перетворений на Український православний деканат, що базується в комуні Поєніле-де-суб-Мунте, повіт Марамуреш, під юрисдикцією православної єпархії Клуж, отримуючи фінансову підтримку від Румунського Патріархату.

Після 1989 р. Рішенням Священного Синоду № 1432/12 лютого 1990 р. Було відновлено Український православний вікаріат, який прямо канонічно залежав від Румунського Патріархату.

Нагадаємо, у вересні 2020 року у румунській Тімішоарі освятили нову церкву Українського православного вікаріату.